New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

SU HAYATTIR TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ Pınar KILIÇ (TEBRİKLER) 

Dünya Su Günü faaliyetleri dahilinde ülke çapında düzenlenen "Su Kıtlığı İle Mücadele" konulu kompozisyon yarışmasında Artvin Vakıfbank İlköğretim Okulu  8/B sınıfı öğrencisi Pınar KILIÇ "SU HAYATTIR" konulu yazısı ile Türkiye üçünçüsü oldu.Öğrencimizin derecesi Artvin'in gururu oldu.Öğrencimizin 300 YTL para ve plaket  ödülü 22 Mart 2007 günü DSİ XXVI. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE yapılan törende verildi.İlimize bu dereceyi kazandıran öğrencimizi, öğretmenlerini, ailesini ve Okul İdaresini  kutluyor, başarılarının  devamını dileriz.


Merhaba ben Su,            Tanımadınız mı? Hani geçen gün musluğu açık bırakıp gitmiştiniz, işte oradan saatlerce, bekli de günlerce akan benim, su! Hani geçenlerde “Ya su hiç biter mi?” “Her taraf su ile dolu!” diye hakkımda konuşuyordunuz ya o suyum ben!            Tükenmez dediğiniz su, ben, tükeniyorum! Bunun tek sebebi sizlersiniz, siz insanlar! Küresel ısınmaya sebep olan sizsiniz; o kadar çok fabrika kurdunuz ki her yer duman içinde kaldı, tabi buna güzel kokalım diye sıktığınız parfümlerin de etkisi var; nasıl başardınız bilmiyorum, sonunda ozon tabakasını deldiniz. Ayrıca beni çok dikkatsizce, tutumsuz kullandınız. Okullarda musluklardan akıyorum her zaman; öğrenciler temiz olsun, ellerini yıkasınlar diye! Akıyorum akmasına da musluğu kapatmadan gidiyorlar çoğu kez. Akıp duruyorum saatler boyu. Daha bunlar gibi birçok neden var. Kısacası tükeniyorum.            Ben sizler için çok yararlı ve gerekli olduğumu düşünüyorum. Her sabah elinizi, yüzünüzü benimle yıkıyorsunuz; koşup da ter, kan içinde kaldığınızda gelip kana kana beni içiyorsunuz, aman çocuklar anneler duymasın çok kızarlar bana; karnınızı doyurmak için yediğiniz çoğu yemeğe benim de katkım oluyor ve en önemlisi de benden elektrik üretiyorsunuz. Sayamadığım daha birçok yararım var.            Tükenmez dediğiniz su, ben, tükeniyorum, çaresizce. Hiçbir şey yapamıyorum. Şimdi sizden yardım istiyorum. Beni yok olmanın eşiğine getiren sizlersiniz; fakat bana sadece siz yardım edebilirsiniz. Bu sizin de iyiliğiniz için çünkü ben yok olursam sizler; siz insanlar da yavaş yavaş öleceksiniz. İşte bu yüzden yardım edin bana!            Şunu unutmayın ki “Su Hayattır!”

HABER KAYNAK AA
Zafer KESİM

Göndere :  Zafer KESİM |Tarih:10.04.2007 
Bu haber 3783'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI