New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

İsmet ACAR'ın Basın Açıklaması 

24.11.2006
BASIN AÇIKLAMASI
 
Değerli Basın Mensupları,

Çevre ve Orman Bakanı Sayın Osman Pepe’nin T.B.M.M. Plan ve bütçe komisyonunda şirketimizle ve şirketimize ait Beykoz Dereseki Köyü Serdaroğlu Çiftliğindeki Acaristanbul projesiyle ilgili gerçeklere aykırı, haksız ve talihsiz açıklamaları gazetelerde haber olarak yayınlandı.

Sayın Bakanın sarf ettiği beyanlar bizim tarafımızdan da hayretle ve teessürle karşılandı.Kullanılan ifadeler bizleri de şoke etti.

Sayın Bakanın yanlış bilgilendirilmesinden kaynaklandığını sandığımız açıklamalar ve bunu gazete köşelerinde maalesef acı ve haksız yorumlara yol açması bizleri bir basın toplantısı düzenlemek suretiyle kamuoyunu aydınlatmak zorunda bırakmıştır.Davetimize katıldığınız için hepinize teşekkür ediyor ve sizleri saygıyla selamlıyorum.

Sayın Bakan açıklamalarıyla kamuoyunu yanıltmış ailemizin ve şirketimizin sosyal ve mesleki itibarı ve saygınlığına gölge düşürmüştür.

Şirketimiz 25 yıldan beri inşaat sektöründe başarıyla hizmet vermekte,çevre, mimari ve planlama ilke ve değerlerine verdiği önemle İstanbul’un konut-site yapılanmaları içinde her zaman beğenilen, aranan ve yarattığı sosyal ve ekonomik aktivitelerle bulunduğu yöreleri ihya eden iddialı projelere sahip bulunmaktadır.

Şehircilik konusunda sürekli şikayetçi olduğumuz plansız,tapusuz ve çirkin yapılaşma ve gecekondulaşmalara karşı İstanbul’umuzu süsleyen ,insanlarımıza kent kültürü içinde uygarca yaşama imkanı sunan ve çevresiyle uyumlu yeni projelerin uygulamaya konulması bizler için büyük bir inanç ve ideal olmuştur.

Edindiğimiz mesleki terbiye ve sorumluluk anlayışımızla insanımıza iş vermek, çevremizi mamur etmek, sürekli çalışmak ve yatırım yapmak suretiyle ülkemizin kalkınmasına katkı vermeye uğraşıyoruz.

Gazetelerde haberlere konu olan Acaristanbul projesi tapuyla maliki bulunduğumuz ve özel orman statüsünde olan bir arsa üzerinde kurulacaktır.Bu arsanın devlet ormanıyla hiçbir ilgisi yoktur.Niteliği özel orman olduğu için özel yapılaşma koşullarına tabiidir.

Bizler projemizi uygulamaya koymak, yasal ve resmi işlemleri yürütmek ve gerekli izin ve belgeleri almak için ilgili tüm mercilere başvurmuş bulunmaktayız.Proje uygulamalarının her merhalesini,her iş ve eylemi bir resmi mesnede, yasal bir işleme dayandırmak zorunda olduğumuzu biliyor ve bu bilinç ve sorumlulukla hareket ediyoruz.

İçinde 833 villa, sosyal ve kültürel tesislerin bulunduğu ve yüz milyonlarca dolara mal olacak bir büyük projeyi uygulamaya koyarken yasal prosedüre uymayı , resmi ve yetkili kurum ve görevlilerle ilişkilerimizde uyumlu ve saygılı olmayı insani ve vatandaşlık görev ve terbiyesi kadar işimizin pürüzsüz ve aksamadan devam etmesi kaygı ve düşüncesiyle de önemle ve büyük bir disiplinle takip ediyoruz.

Her şeyimiz ve bütün çalışmalarımız yasaldır.Hukuka, devletimizin otoritesine ve kamu düzenine herkesten çok ihtiyacımız vardır.

Şirketimizin kapılarını çalışma alanlarımızı devletin denetim görevlilerine kapatma yetkimiz olabilir mi?

Bizler çalışan, üreten, insanına iş veren, devletine vergi veren, çevreyi imar ve ihya eden bir misyonun mensuplarıyız.Bu misyonu yerine getirirken en büyük gücü devletimizin teminatında, güvenliğinde buluruz.

Kamu mensuplarını görevlerinde etkileme girişimini asla tasvip etmeyiz.

Sayın Bakan ve kimi köşe yazarları tarafından zorbalıkla itham edilmemizi kendimize yapılmış en büyük hakaret olarak kabul ediyoruz.

Haberin kaynağına inilmeden yapılan haksız ve insafsız yorumları yargısız infaz olarak görüyoruz.

Bütün projelerimizi şirketimize ait tapulu arsalarımızda inşa ediyoruz.Ne devletimizden ve ne de hiçbir bankadan kredi talebimiz olmamıştır.Kamuya ait hiçbir işin taahhüdünü almadık. Öz kaynaklarımızla milletimize hizmet veriyor,mahalli girişimlere, sivil toplum örgütlerine ve hayır kuruluşlarına herkesten çok destek veriyor ve bununla iftihar ediyoruz.

Bunlarla taltif ve takdir edilmemiz gerekirken itham altında tutulmamızdan büyük kaygı duyuyoruz.

Sayın Basın Mensupları,
Şimdi gerçekleri belgelerle açıklıyoruz.


ACARKENT ve ACARİSTANBUL Projelerimizin arazileri şahsi tapulu mülkümüzdür.
Sayın Bakanın ifadelerinin aksine kendi teşkilatının hiçbir engelle karşılaşmadıkları , aksine devamlı hoşgörü gördüklerine dair belgeleri de sunuyorum.
Her iki projemiz ile ilgili tüm belgeler dosya içersinde sizlere sunulmuştur.
Hepinize teşekkür ediyor, sorularınıza cevap vermeye hazır olduğumu ifade ediyorum.

Saygılarımla,

İsmet ACAR
Acarlar Şirketler Topluluğu
Yönetim Kurulu Başkanı

Kaynak www.acarlar.org.tr

Göndere :  Site Yönetim |Tarih:25.12.2006 
Bu haber 2363'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

muammer aydın

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI