New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

DAVETİYE - ''BAKAN'' VE ''GÖREN'' OLMAK ARASINDAKİ TEZAT YANIMIZLA 

Bakmak algılamak olmadığına göre algılamanın ilk şartı görmek olsa gerek, sadece gözlerimizle değil, vücudumuzun her yanıyla gördüğümüzü hissetmek ve tekrar tekrar anlamlandırmak.
Ümraniye ilçesi Sarıgazi beldesi sınırları içindeki Kemal Türkler Mahallesi’nde bulunan, yarınları daha iyi olması gereken bugünlerimiz şimdi sizleri bekliyor dostlar. Öğrenci sayısının 2050, kadrolu, sözleşmeli, hizmetli eğitim emekçisi sayısının 60 olduğu okulumuzda ikili eğitim verilmektedir. Her okulun olması gereken düzeyde olmadığı, olması gereken fiziki şartlar ve olanaklarla donatılması şartının yerine getirilmediği koşullarda, eğitimi sivil toplum kuruluşlarına terk eden anlayışların ürünü olarak, kendi imkânlarımızla geleceği kurtarmak değil, belki zevahiri kurtarmaktır yaptığımız. Belki de birilerini uyandırmaktır amacımız, ancak her ne olursa olsun biz gördük yaptığımızın ne olduğunu, siz dostlarımızı da gördüğümüzü görmeye davet etmekteyiz adı konulan o geceyle.
Kemal Türkler İlköğretim Okulu olarak her yönüyle gördük, yanı başımızda duran geleceksiz yarınlarımızı ve elbette bir gelecek yaratabilmenin umudunu da yanına iliştirmeyi unutmadık. Bir söz, dağarcığımızı zorlamakta, hesap sormakta geçmişten, hem de 144 yıl öncesinden. Umudu yanımıza iliştiren, bu sözün tılsımı olsa gerek, bugünü ne kadar iyi anladığını ve ne kadar da az değiştiğimizi ifade edercesine. Gerçi hepimiz de biliriz değişen şeyin önümüzde duran özün başkalaşmış halleri olduğunu oysa bizim için önemli olan “özün” gerçek anlamıyla değişimini sağlamaktır. Başka bir dünyanın mümkünlüğünü bugünden yarına sağlamanın başka başka anlatıları olsa gerek ve biz de bir anlatı seçtik her türlü eleştiriye açık ve kendi özeleştirimizi de yaparak. Bu anlatıya dayanmayan “TÜRKÜ GECESİ”nin bir ayağının aksak kalacağı düşüncesiyle sözü 144 yıl öncesine ait cümleleriyle zamanın yolculuğu içinde anlamını koruyan ve koruyacak olan Victor Hugo’ya bıraktık. Onun Sefiller romanında geçen “Bilgisizlere elinizden geldiği kadar çok şey öğretiniz; parasız öğrenim vermediği için toplum suçludur, yarattığı gecenin sorumlusu o’dur. Bir ruh eğer karanlıkla doluysa günah orada işini görür. Suçlu günah işleyen değil, karanlığı yaratandır” sözü bizce bugün eğitimde yaşadığımız sıkıntıların bir özeti ve “TÜRKÜ GECESİ” diye adını bulan geceye neden ihtiyaç duyduğumuzun da resmidir.
“Barış’ı üzdüm savaş çıktı…
Ben seni öptüğüm gün istemiştim hiç ölmemeyi,
Söylemiş miydim? Seni savaş, ne zaman öptüler,
Şiir unutmaz, “canlı yayın” yapsa da ölüm…
Savaş oldu, süt bardağı kırıldı çocuğun,
Yanlış mı belledim,
İnsan SORUMLULUKTUR.”
Kemal Türkler İlköğretim Okulu “Okul Aile Birliği”nin CAFERAĞA SPOR SALONUNDA 25 Ocak 2007 saat 19.30’da düzenleyeceği “TÜRKÜ GECESİ”ne tüm dostlarımız davetlidir.
Umudun adını yazacağımız bu gecede bizleri yalnız bırakmayan dostlarımız YAVUZ BİNGÖL, MAZLUM ÇİMEN, YASEMİN GÖKSU, YENİNUR ADA VE DEVRİM sizlerle olacak.
Gözlerimizden gözlerinize, güneşin doğacağı O ana, yeniden merhaba diyebilmek için sağlıcakla…  KEMAL TÜRKLER İ.OKULU TEL:0216 622 29 63 – 0216 622 42 73 – 0505 442 69 35
DAVETİYE SATIŞI : 25 OCAK 2007 DE CAFERAĞA SPOR SALONU  FİYAT :15 YTL

Göndere :  |Tarih:22.01.2007 
Bu haber 2213'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1

BUGÜN DOĞANLAR

derya çelik

New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI