New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Artvin Borçka: Öküze DNA talebi!  

Artvin’de çobana teslim edilen 2 öküzden birinin ölmesi ve canlı kalan hayvana 2 kişinin birden sahip çıkması nedeniyle açılan davanın ilk duruşması yapıldı.

Artvin’e bağlı Borçka İlçesi’nde Asliye Hukuk Mahkemesi’nde dün başlayan davada tanıklar dinlendi.

Mustafa Yıldırım, Neşe Duran, Nazire Yavuzdemir ve çoban Ali Dişli’yi dinleyen hakim Zübeyde Polat Şahin, vatandaşların birbirlerine sözlü sataşmalarına müdahale etti. Hakim Zübeyde Polat Şahin, başka şahitlerin dinlenmesi ve delillerin toplanması amacıyla duruşmayı erteledi.
Mahkeme çıkışında hayvanın gerçek sahibi olduğunu ileri süren Kazım Yavuzdemir, sağ kalan hayvanın kendisine ait olduğunu söyledi.
Diğer davalı Harun Dinç ise öküzün kendisine ait olduğunu belirterek, "İsterse DNA testi yapsınlar. Adalete güveniyorum. Mahkemenin ne kadar süreceğini ise adalet bilir" dedi.

Sürü çobanı Ali Dişli de hayvanın telef olmasının ardından sahiplerine haber verdiğini, ancak kimsenin gelip bakmadığını anlattı.
Bu arada Akpınar Köyü Muhtarı Muzaffer Mert tarafından yazılan bir yazıda 1 Haziran 2003 günü Akpınar Köyü yaylasına çıkarılan 92 baş hayvandan Tütüncüler Köyü’nden Kazım Yavuzdemir’e ait 1 öküz ve Düzköy Köyü’nden Cemal Öner’e ait bir ineğin yanıkara hastalığından 05 Eylül tarihinde öldüğünü belirtti.

Dava süreci

Tütüncüler Köyü’nde oturan Kazım Yavuzdemir ile Borçka Aydınlar Köyü’nde oturan Harun Dinç, birbirine benzeyen "Bozo" adını verdikleri 2 ayrı danayı yayla mevsiminde çobanlara teslim etti. Bir süre yaylada otlayan hayvanlardan biri telef olunca çobanlar durumu hayvan sahiplerine bildirdi. Yavuzdemir ve Dinç, sağ kalan dananın kendilerine ait olduğunu iddia etti. Avukat tutarak danasını geri alabilmek için 23 Eylül 2003 tarihinde Borçka Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuran Kazım Yavuzdemir, "Ben davayı açtım. Adli Tıp’a da gitse sonuç ne çıkarsa çıksın razıyım" dedi.

Harun Dinç de, Kazım Yavuzdemir’in hayvanının öldüğünü belirterek şöyle konuştu:
"Hayvanın annesi bende. DNA testi yaptırsınlar. Benim çıkmazsa sonuca razıyım. Ben hayvanımı tanırım. Burnunun etrafı beyaz, kuyruğunda beyaz var. Karnı yuvarlak. Karşı tarafın hayvanı bizimkinden 25-30 kilo fazlaydı."
Akpınar Köyü Muhtarı Muzaffer Mert ise hayvanın Harun Dinç’e ait olduğunu ispatlayabileceğini ifade ederek, "Ben köyümdeki hayvanları yanıkara ve diğer hastalıklara karşı aşılattım. Karşı tarafın hayvanı yanıkaradan ölmüş, aşılı hayvan bu hastalıktan ölmez" dedi.

31.12.2003
KENT HABER ARŞİVİ
ZAFER KESİM

Göndere :  ZAFER KESİM |Tarih:11.04.2007 
Bu haber 2502'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1

BUGÜN DOĞANLAR

serpil avcı

New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI