New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Nisan ayında kayak yarışması 

Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Altıparmak köyünün 3 bin 500 rakımlı Altıparmak Dağı'nda 32 sporcunun katıldığı Valilik Kupası Kayak Yarışması renkli görüntülere sahne oldu.

Yarışmayı Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu, Yusufeli Kaymakamı Kenan Eskin, Yusufeli Belediye Başkanı Yusuf Sağlam, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanı Mehmet Kocatepe, bazı daire amirleri ve çok sayıda vatandaş izledi. Yusufeli Halitpaşa İlköğretim Okulu halkoyunları ekibinin kar üstündeki folklor gösterisi ve Yusufeli Güreş Eğitim Merkezi güreşçilerinin kar üstündeki gösterilerinin ardından konuşma yapan Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu, "Türkiye 70 milyon, şu anda böyle bir yerde bulunmak 69 milyonun hayalidir. Türkiye'nin zirvesindeyiz, bugün Nisan ayının 14'ü pırıl pırıl tertemiz bir hava var burada. İnsanlarımız yaşıyor ve hayat devam ediyor. Hayatınızı estetik bir anlayışın gölgesinde yaşarsanız oraya o estetikten anlayan herkes gelir. Ancak 'kolay para kazanacağım, buradan kısa zamanda bu güzellikleri satarak zengin olacağım' diye düşünürseniz evet satarsınız, belki kolay da para kazanırsınız ancak, buradan bizden bir sonraki nesil faydalanamaz. Burayı kaybetmiş ve çirkinleştirmiş oluruz" dedi.


Yapılan valilik kupası kayak yarışmalarına 32 sporcu katıldı. Dört kategoride yapılan yarışmalara Artvin, Bayburt, Gümüşhane, Erzurum illerinden gelen sporcular Altıparmak Köyü'nün dağlarında kıyasıya yarıştı. Yarışmalarda, miniklerde Harun Şimşek (Bayburt), genç erkeklerde Emre Şimşek (Bayburt), genç bayanlarda Dilay Turan (Artvin) birinci oldu. Yarışmada takım halinde ise Bayburt Bölgesi birinci, Artvin ikinci, Erzurum Bölgesi ise üçüncü oldu.
Yarışma sonunda dereceye giren sporculara ödülleri dağıtıldı.

KENT HABER
Zafer kesim

Göndere :  Zafer KESİM |Tarih:15.04.2007 
Bu haber 2839'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI