New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Ortaokulu Bitirişlerinin 50. Yılında Buluştular 

Saturday, 05 May 2007
Türkiye’de bir ilk gerçekleşti1956-57 Eğitim ve Öğretim dönemi Artvin Ortaokulu mezunları 65’lik dedeler 50 yıl sonra eşleriyle Bolu’da bir araya geldi. O dönemde sınıf mümessili olan Şenol Öngüner numara sırasıyla yoklama yaparak herkese söz verip özgeçmişlerini anlattırdı. Aralarından edebiyete ayrılanların numaralarının okunması esnasında, eski sıra arkadaşları hep bir ağızdan ‘kalbimizde’ dediler. 49 mevcudu bulunan mezunlardan 20 kişi bu buluşmada hazır bulunurken, 10 arkadaşın ise vefat etmiş, 19 arkadaşın ise toplantıya katılmadığı öğrenildi.

1956-57 Artvin Ortaokulu mezunlarını tamamı çeşitli üniversitelerden mezun olduğu, bunarlın arasında profesör, savcı, doktor, mühendis, avukat, işetmeci ve öğretmen bulunuyor.

50. yıl organizasyonunu sağlayan Yücel Coşkun yaşam hayatında hep ilklerin olduğunu belirterek, ’Şimdiye kadar ben 50. yılını kutlayan ortaokul mezunları toplantısını hiç işitmedim. 

50 sene geriye gidersek Artvin’de okuduğumuz zamanlarda ilimize üç günde bir gazete geliyordu. Radyo ve buzdolabı herkesin evinde yoktu. Olanların evi parmakla gösterildi. Telefon etmek için postahaneye gider saatlerce beklerdik.  Elektriğin varlığı ve ya yokluğu belli değildi. Bu yaşam şekillerimizi torunlarımıza anlatsak bize gülerler, ne kadar ilkel yaşadığımızı çekinmeden söylersek bizimle dalga geçerler. Ama şunu herkes iyi bilmelidir ki o dönemde ilkel hayat yaşayanların hepsi bugün üniversite mezunudur’ dedi.

08 Haber
z.k

Göndere :  Zafer KESİM |Tarih:06.05.2007 
Bu haber 3003'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

Geçmişi anmak güzel

  Çok olumlu bir organızasyon yapmışsınız.bende ilk okul mezununlarıyla ilgili böyle bir organızasyon düşünüyorum inşallah ömrümüz yeterde yaparız 1971 mezunlarıyız 2021 yılında bende düşünüyorum inşallah gerçekleştiririz.Tekrar böyle bir organızasyon yaptığınızdan dolayı teşekkür ederiz saygılarımızla


  METİN ADAŞ 30/05/2007
Metin ADAŞ


 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI