New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Artvin’de günlük gazete çıkmaya başladı 

09.05.2007

Uzun yıllar sonra Artvin’in Hopa ilçesinde haftalık yayımlanan Doğu Haber Gazetesi günlük gazete çıkarmaya başladı. Hopa ilçesi sanayi sitesinde açılışı yapılan Sanayi Ofset ve Doğu Haber Gazetesi tesisleri Artvin’de zoru başardı.


Günlük olarak yayımlanmaya başlayan Doğu Haber Gazetesi, Hopa ilçesinde baskısı yapılarak il geneline dağıtılmaya başlandı. Tesisin açılışını Hopa Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu yaptı. Törene Hopa Emniyet Müdürü Selim Arıcı, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan Altunsoy, AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Hüseyin Kavaklı, Artvin Gazeteciler Derneği yönetim kurulu üyeleri ve basın mensuplarının yanı sıra sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve okurlar katıldı. Açılıştan önce kurban kesilirken, konuklara tatlı ikramı yapıldı.  Tesis hakkında bilgi verdikten sonra  açıklama yapan gazetenin imtiyaz sahibi Yüksel Yeğen : “İki renk ofset baskı olarak 57*82cm ebadında günlük 2500 tirajı olan gazeteyi bu günden itibaren Artvinli okurların hizmetine sunduk. Günlük gazete, ilimiz için bir eksiklikti. Ekonomik şartlar ve personel yetersizliği nedeniyle bugüne kadar günlük olarak  hayata geçememiştik. Alt yapıyı oluşturup, personel eksikliğini de gidererek yayın hayatına başladık. Basın Meslek İlkelerine uyarak, doğru, hızlı ve tarafsızlık habercilik anlayışı ile yayın hayatımıza devam edeceğiz.”ifadesini kullandı.

Artvin Gazeteciler Derneği Başkanı Sedat Varan’ da yaptığı açıklamada :” Günlük gazete çıkarmak ekonomik anlamda çok zor bir olay. Artvin ilinde ilk  günlük gazete  1964 yılında çıkarılmaya başlanmış ve 5 yıl süreyle yayın hayatına devam ettikten çeşitli nedenlerden dolayı haftalık olarak çıkarılmaya başlanmıştır. Yerel basının yaşadığı zorlukları en iyi bilenlerden biriyiz. Derneğimiz üyesi Yüksel Yeğen’in günlük  gazete çıkarma girişimini gönülden destekliyor ve dernek olarak elimizden gelen desteği vereceğimizi bilmesini isterim.” dedi. 

08 haber

Göndere :  Zafer KESİM |Tarih:09.05.2007 
Bu haber 2355'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI