New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Kemalpaşa’da çay üreticileri eylem yaptı 

ARTVİN’in Hopa İlçesi'ne bağlı Kemalpaşa Beldesi’ndeki çay üreticileri, çay alımlarında uygulanan kota nedeniyle günlük alımların 10 kilo ile sınırlanmasını protesto ederek, Çaykur Kemalpaşa Fabrikası önünde eylem yaptı.

Kemalpaşa’da toplanan çay üreticileri, Çaykur Kemalpaşa Çay Fabrikası’na kadar gelip burada basın açıklaması yaptı. Çay alımlarına getirilen kısıtlama nedeniyle çayların bahçede kaldığını ve toplama zamanı geçtiği için yanmaya başladığını belirten üretici, “Anamız da babamız da hepimiz buradayız. Çayı dereye dökmeyeceğiz. 550 gübre, 40 yevmiye, 20 nakliye, ye Tayyip ye” sloganları attı.

Eylemciler daha sonra yanlarında getirdikleri çayları fabrikanın kapısına dökerek ateş verdi. Hükümet aleyhine slogan atmaya devam eden kalabalık fabrikaya girmeye kalkınca jandarma müdahale etti ve girişe izin vermedi. Fabrika Müdürü Ertuğrul Salatacı’nın çabalarına rağmen ikna olmayan kalabalığa Hopa Kaymakamı Şahin Aslan bir açıklama yaptı. Kaymakam Aslan, üreticilerin sıkıntısını ilgili bakanlıklara ileteceğini söyledi.

Çay üreticileri adına basın açıklaması yapan Mehmet Yılmaz ise, yıllardır birçok sorunla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, “Devletin çay politikasının ne olduğunu hala anlayamadık. Çayımız kökünden söktürmek istedikleri açık ve net ortadır” dedi. Eylem nedeniyle Kemalpaşa- Sarp yolu yaklaşık 2 saat boyunca ulaşıma kapandı.

Bu arada, eylem sırasında hasta taşıyan bir ambulans kalabalığa hızla girince bir kişiye çarptı. Özel bir taksiye konan yaralı hastaneye götürülmek istendi, ancak halk arabada yaralı olduğunu bilmediği için önce taksinin geçişine izin vermedi. Bu kez taksi sürücüsü ile eylemciler arasında tartışma yaşandı. Durumun izah edilmesinin ardından taksiye izin verildi ve yaralı hastaneye götürüldü.
kent haber
z.kesim

Göndere :  Zafer KESİM |Tarih:27.05.2007 
Bu haber 2253'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI