New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Pardus Semineri İlgi Gördü 

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu(tübitak) Tarafından Desteklenen Projelerden Birisi Olan "İlk Türk Bilgisayar İşletim Sistemi: Pardus" Projesi Artvin'in Borçka İlçesinde Düzenlenen Seminerle Anlatıldı.

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu(TÜBİTAK) tarafından desteklenen projelerden birisi olan "İlk Türk Bilgisayar İşletim Sistemi: PARDUS" Projesi Artvin'in Borçka ilçesinde düzenlenen seminerle anlatıldı.

Mavi Çarşı'daki düğün salonunda TÜİBTAK sistem mühendislerince verilen seminer özellikle öğrencilerin ilgisini çekti. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden ve Linux kullanıcıları Derneği (LKD)' nden seçilen yazılımcılar Doruk Fişek, A.Murat Eren ve Koray Löker ve Didem Kamoy'dan oluşan takım proje hakkında bilgiler sundu.Seminerin ikinci bölümünü Borçka Kaymakamı Hüseyin Gökdemir ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dursun da takip etti.

Pardus Projesi nedir?

Pardus Projesi, TÜBİTAK - UEKAE tarafından başlatılan ve devam ettirilmekte olan, bilişim okur-yazarlığına sahip bilgisayar kullanıcılarının temel masaüstü ihtiyaçlarını hedefleyerek; mevcut Linux dağıtımlarının üstün taraflarını kavram, mimari ya da kod olarak kullanan; otonom sisteme erişebilecek bir yapılandırma çerçevesi ve araçları ile kurulum, yapılandırma ve kullanım kolaylığı sağlamak üzere geliştirilen bir GNU/Linux ortaya koymayı hedeflemiş bir geliştirme projesidir.

(ZA-İRT-Y)

artvin haber
z.kesim

Göndere :  Zafer KESİM |Tarih:27.05.2007 
Bu haber 2117'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

BİLİMSEL ÇALIŞMALAR
ÇALIŞTIĞIM İÇİN SEMİNERE KATILAMADIM ÇOK ÜZÜLDÜM KENDİMDE BÜYÜK BİR KAYIP OLARAK GÖRÜYORUM BU TÜR BİLİMSEL ÖĞRETİCİ ETKİNLİKLER HER ZAMAN DÜZÜNLENMİYOR İLÇEMİZ OLARAK ÇOK İHTİYACIMIZ VAR ARTIK BİLİM VE BİLGİ ÇAĞINDA YAŞIYORUZ BİZİMDE ÜZERİMİZE DÜŞEN ARAŞTIRMAK ARAŞTIRILANI GELİŞTİRMEK GELİŞTİRİLENİDE ÜRÜN HALİNE DÖNÜŞTÜRMELİYİZ

ÇALIŞMALARINIZA TEŞEKKÜR EDERİM VE DAİMİ OLMASINI DİLERİM

munise şentürk


Harika bir seminerdi
ilçe olarak bu ve bunun gibi seminerlere çok ihtiyacımız var. seminere bizzat katıldım, çok güzel şeyler öğrendim. semineri düzenleyen ticaret lisesi öğretmenlerine teşekkür ediyorum. umarım bunun gibi organizasyonların devamı gelir.
Osman Gürkan


 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

muammer aydın

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI