New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

'Her zaman CHP için çalışacağım' 

Kimileri kırgın, kimileri kızgın ve küskün ayrılıyorlar siyasetten ve Meclis’ten. Küskün ve kırgın milletvekilleri arasında, 4.5 yıllık bir siyaset macerasının ardından, "zamansız ayrıldık, daha yeni alıştık" diyenler, "artık zamanı geldi" şeklinde düşünenler ve en önemlisi "siyaset meslek değil" yorumunu yapanlar var. Akıllardaki soru ise liste dışı kalan milletvekillerinin bundan sonra ne yapacağı, siyasete yakın olup olmayacakları.

Liderleri tarafından aday gösterilmeyen ya da kendi iradeleriyle aday olmayan milletvekillerinin büyük çoğunluğu yeniden mesleklerine dönme hazırlığı yapıyor. Kimileri ise Meclis dışı kalsalar da siyaset dışı kalmayacaklarını ve siyasete yakın ilgilerinin devam edeceğini söylüyor. Siyasete gönül rızası veya istemeden veda eden vekiller, yeni hayatlarında neler yapacaklarını ANKA’ya değerlendirdi.

KİTAPLARI ÇIKACAK - AKP İstanbul Milletvekili Nevzat Yalçıntaş
Siyasetin içinde yer alacak. İlmi konularda çalışmalarını kitap haline getirecek. Avrupa Müslümanları Birliği (EMU) şeref başkanlığını yürüten Yalçıntaş, "8 yıllık aktif siyaset artık kafi geldi. Siyasi faaliyetlere Meclis dışında da devam edeceğim. Partimin toplantılarına iştirak edeceğim. Türk Dünyasının Birleşmeleri ile ilgili kitabımı çıkaracağım. Avrupa Müslümanları Birliği’nin şeref başkanıyım. bu konuda ki çalışmalarımı yoğunlaştıracağım" dedi.

MİKRO KREDİYE DEVAM - AKP Diyarbakır Milletvekili Aziz Akgül
Siyasetin bir araç olduğunu, ve bunu da 4.5 yıllık vekillik süresinde kanıtladığına inandığını söyledi. Akgül, mesleğe dönmeden önce, "Mikro Kredi" projesini hayata geçireceğini ifade etti. Akgül, "Üniversiteye dönmeden önce yarım bıraktığım "mikro kredi" işini bitireceğim ve 2010 yılına kadar bu projeyi devam ettireceğim. Siyaset bir araçtır. Ben de bunu gösterdim. Bütün makamlar geçici. Mikro kredi faaliyetlerine devam edeceğim. Başkanı olduğu Türkiye İsrafı Önleme Vakfı çalışmalarım da son hızıyla devam edecek. Ben mikro kredi ile ilgili iyi işler yaptığımı biliyorum. Ve buna da devam edeceğim" dedi.

AYAK ÜSTÜ TİCARET YAPACAĞIM - AKP Hakkari Milletvekili Fehmi Öztunç
Siyasete Refah Partisi’yle başladı. Meclis’e AKP listelerinden girdi. Siyaseti Meclis dışından devam ettirecek, ancak eski mesleği olan terziliğe geri dönmeyi düşünmüyor. Ankara’ya yerleşme kararı alan Öztunç, henüz ne iş yapacağı konusunda karar vermiş değil. Öztunç, "Siyasete devam edeceğim. Şu an ne iş yapacağım konusunda henüz karar vermedim. Eski mesleğim terzilik ve müteahhitlikti. Terzilik yapmayacağım. Ayak üstü ticaret yapacağım. Ankara’ya yerleşeceğim ve siyaseti Meclis dışında sürdüreceğim" değerlendirmesini yaptı.

ANKARA’YA TAŞINMAMIŞTIM MESLEĞE DEVAM - CHP Adana Milletvekili Mehmet Ziya Yergök
Genel Başkanı Deniz Baykal’a karşı muhalefet hareketi içinde yer aldı. Niye listeye alınmadığını çok iyi bildiğini, bunun için kırgın olmadığını söylüyor. Ankara’ya ise hiç taşınmadığını, Adana’ya geri döneceğini ve avukatlık mesleğine devam edeceğini belirtiyor. Yergök, "Avukatlık yapmaya devam edeceğim. Bu yıl sonundan itibaren mesleğime döneceğim ve devam edeceğim. Ceza avukatlığı yapacağım. Ben siyasete 37 yıl önce gençlik kollarından başladım. Siyasete de devam edeceğim. Mesleğime Adana’da devam edeceğim. Evimi zaten Ankara’ya hiç taşımadım. Siyasette belli bir deneyimim var. Neden aday gösterilmediğimi bildiğim için kırgınlığım yok. Siyaset bir meslek değil bir dünya görüşü, ülkeye hizmet etmek için bir araç" yorumunu yaptı.

ÜNİVERSİTEYE DÖNÜYORUM-CHP Ankara Milletvekili Yakup Kepenek
AKP’lilerin, "Hocam" diye hitap ettiği Kepenek, 22. Dönem yazılı ve sözlü soru önergeleriyle en çok çalışan milletvekilleri arasında yer aldı. Kendi rızasıyla aday olmayan Kepenek, "Siyaset vazgeçilmez, yaşamanın bir parçası. Kuşkusuz seçimlerde CHP’nin başarısı çalışacağım, uğraşacağım. Bütün bunları yaparken üniversiteye geri döneceğim. Hocalığa devam. Anılarımı kitap haline getireceğim. Bu arada bilimsel çalışmalarımı da kitap haline getirmeyi düşünüyorum. Siyasete nokta koymak çok zor" dedi.

ŞİMDİLİK CHP İÇİN UĞRAŞIYORUM-CHP Artvin Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu
Liste dışı kalmasının kendisinde hiçbir hayal kırıklığı yaşatmadığını, yeni milletvekili adayı arkadaşlarıyla CHP’nin iktidara gelmesi için uğraştığını ve şimdilik mesleğini askıya aldığını söylüyor. Çorbacıoğlu, seçim sonrası yaşantısına ilişkin şunları söylüyor: "Siyaset beni bırakmadığı sürece ben siyaseti bırakmaya niyetli değilim. Adayların birini sağıma birini soluma aldım. Gereken tüm desteklerimi vereceğim. Siyasi geçmişim hep böyledir. Ön seçim istiyorduk ama olmadı. Amaç, AKP iktidarını bu ülkenin başından almak. İş konusunda henüz bir karar almadım. Ailem Ankara’da, henüz ne iş yapacağıma karar vermedim. İstendiğim sürece siyasete devam edeceğim. CHP’nin iktidarı için çalışacağım. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Kesinlikle kırgınlık kızgınlık yok. Yüreğim de herkese yetecek kadar yer var.

BÜRO ARIYOR-AKP Ağrı Milletvekili Halil Özyolcu
Liste dışı kalmanın hayal kırıklığını yaşayanlardan. Özyolcu’da, YSK’ya listelerin verilmesinin ardından soluğu bir arkadaşının avukatlık bürosunda aldı. Özyolcu şimdiden avukatlık bürosu aramaya başladı bile
anka
Yayın Tarihi : 13 Haziran 2007 Çarşamba
Güncelleme :13 Haziran 2007 Çarşamba 10:45
kent haber
zafer kesim

Göndere :  Zafer KESİM |Tarih:17.06.2007 
Bu haber 2070'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1

BUGÜN DOĞANLAR

ALİ ENGİN

ismail kara

New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI