New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Artin Valisi Cengiz Aydoğdu: 


Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu, Köydes Çalışmalarıyla Artvin'de Koy Yollarının Yüzde 95 Oranında Tamamlandığını, Yüzde 60'ında İse Kalite Standartlarına Ulaşıldığını Belirterek, Yapılan Bu Çalışmalarla Birlikte Özellikle Şavşat ve Yusufeli İlçelerinde Köye Doğru Geri Dönüşlerin Başladığını Söyledi.


Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu, KÖYDES çalışmalarıyla Artvin’de koy yollarının yüzde 95 oranında tamamlandığını, yüzde 60’ında ise kalite standartlarına ulaşıldığını belirterek, yapılan bu çalışmalarla birlikte özellikle Şavşat ve Yusufeli ilçelerinde köye doğru geri dönüşlerin başladığını söyledi.

Vali yardımcısı Necmi Akman ile birlikte Artvin merkez ilçeye bağlı yanıklı Köyündeki KÖYDES çalışmalarını yerinde gören Vali Aydoğdu, yollar bakımından çok sıkıntılı bir il olan Artvin’de en zor koşullarda çalışma yapıldığını ifade ederek şunları kaydetti:”Artvin köyleri itibarıyla yol açısından çok sıkıntılı bir ilimiz. Neredeyse Türkiye’nin en zor yollarını Artvin’de yapıyoruz. Tabii devletimizin bize tahsis ettiği imkanları, Artvin Valiliği olarak en verimli şekilde kullanıyoruz. Vatandaşımıza en iyi yolları yapmaya çalışıyoruz. Ama Artvin’de hala köylerimizde ulaşım ve yol problemimiz var. Bu problemi bitirmek istiyoruz. Bunun için biz elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. “ 


Artvin’in 310 köyü ve yerleşim yeri itibarıyla köy altı üniteleri olarak düşünüldüğünde yerleşim birimlerinin 2 bine ulaştığını da kaydeden Vali Aydoğdu,” Bu sayı üzerinden düşündüğümüzde yol gitmeyen köyümüz yüzde 1 veya yüzde 2’dir. Yani 10 mezramızın yolu yoktur. Onların çoğu da yaylaktır. Onun dışında yolu olmayan yerleşim yerimiz yoktur. Bu açıdan düşündüğümüzde yüzde 95 diyebiliriz. Ancak biz şu anda bunların ikinci safhasını çalışıyoruz. Ulaştığımız köylerin yollarının iyileştirilmesi ve kalite standardının yükseltilmesi için çalışıyoruz. Bu manada da yüzde 60’ını geçtik diyebilirim. Artvin’de en büyük beklentimiz bu. Özellikle Şavşat ve Yusufeli ilçelerimizde köye geri dönüşler başladı. Şu anda bu dönüşler yazlık olarak başladı ancak, bu dönüşlerin daha uzun vadeli dönüşlere doğru seyir edeceğine inanıyorum.” diye konuştu.

MUNİSE ŞENTÜRK

Göndere :  MUNİSE ŞENTÜRK |Tarih:21.07.2007 
Bu haber 2303'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI