New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Okulu Birincileri Değiştirdi Bahçelievler Aka Koleji Okul Birincisi Batuhan Olkan, Ortaöğretim Başarı Puanı 100 Olarak Gelmesi Gerekirken, Düşük Geldiğini Görünce Olayı Araştırdı.


Bahçelievler Aka Koleji okul birincisi Batuhan Olkan, Ortaöğretim Başarı Puanı 100 olarak gelmesi gerekirken, düşük geldiğini görünce olayı araştırdı.

Arkadaşlarıyla konuşan Olkan, okul ikincisinin birinci gibi gösterildiğini öğrendi. Vatandaşlık numarası ile sonuçlara bakan Olkan, ikincinin ÖSYM'ye birinci olarak bildirildiğini, ortaöğretim başarı puanının da 100 tam puan geldiğini gördü. Olkan ve ailesi, ÖSYM, YÖK, Milli Eğitim Bakanlığı ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne konuya ilişkin dilekçe gönderdi. Bir yandan dilekçelerin yanıtını bekleyen aile, diğer yandan da okul yetkililerinden bir açıklama yapılmasını bekliyor. Okul müdürü açıklama yapmayacağını, konuyla avukatların ilgilendiğini söyledi. Uluslararası ilişkiler okuyup diplomat olmayı hedefleyen okul birincisi Batuhan Olkan, şimdi özel üniversitelere dahi zor giriyor. 


GERÇEĞİ MESSANGER KONUŞMALARI ORTAYA ÇIKARDI...

Bahçelievler Aka Koleji’nde burslu olarak okuyan Kartal Batuhan Olkan, 21 Temmuz’da okuldan birincilikle mezun oldu. Olkan ödülünü okulun kurucusu Halim Kadıoğlu’ndan aldı. Ardından üniversite sınav sonuçları açıklandı. Batuhan Olkan’ın okul birincisi olduğu için ‘100 tam puan’ olarak beklediği ortaöğretim başarı puanı ‘98,490’ geldi. Şaşkınlığa uğrayan Olkan arkadaşları ile intennette yaptığı konuşmalardan gerçeği öğrendi.

BİRİNCİLERİ DEĞİŞTİRDİLER

Arkadaşları Batuhan’a okul ikincisinin ÖSYM’ye birinci olarak gösterildiğini söyledi. Olayı araştıran Olkan ailesi, TC kimlik numarasından yola çıkarak okul ikincinin ÖSS sonuçlarına ulaştı ve ortaöğretim başarı puanının 100 olduğunu gördü. Okula başvuran ve yanlışlığın düzeltilmesini talep eden aile, okul müdürü ve müdür yardımcıları izinde olduğu gerekçesiyle geri çevrildi.

OKULDAN AÇIKLAMA YAPILMADI

Olkan ailesi konuyla ilgili Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne dilekçe gönderdi ancak henüz yanıt alamadı. Aka Koleji’nden yazılı bir dilekçe ile yanıt bekleyen aile okul yetkilileri ile görüşemedi. Aile ile birlikte okula giden Doğan Haber Ajansı muhabir ve kameramanı da açıklama yapılmayacağı söylenerek kapıdan döndürüldü.

MEZUNİYET TÖRENİNDE İKİNCİ YOK

Aka Koleji’nin 21 Temmuz’da çekilen mezuniyet töreni görüntülerinde ise dikkat çeken nokta okul ikincisinin anons edilmemesi ve törene katılmaması. Görüntülerde okul birincisi Batuhan, ödülü olan bir cumhuriyet altınını Aka Koleji kurucusu Halim Kadıoğlu’ndan alıyor. Törende ikinci anons dahi edilmeden üçüncü olan öğrenciye ödülü veriliyor.

HAYALİ DİPLOMAT OLMAKTI

Okuludan 5.00’lık başarı puanı ile mezun olan Kartal Batuhan Olkan’ın hayali Ankara ya da İstanbul Üniversitesi'nin Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü okuyup diplomat olmaktı. Sonuçlar açıklandığı gün büyük hayal kırıklığına uğradığını söyleyen Batuhan, şimdi özel üniversitelere bile zor giriyor.

ORTAÖĞRETİM BAŞARI PUANININ ÖNEMİ

Ortaöğretim Başarı Puanı, sınava giren öğrencilerin diploma notlarından yola çıkarak hesaplanıyor ve okul birincilerine 100 tam puan veriliyor. Üniversite sınavından alınan ham puanın üstüne eklenen ortaöğretim başarı puanı ÖSS sıralamasında öğrenciyi üst sıralara taşıyabiliyor. 20.07.2007 18:28 [918939]

MUNİSE ŞENTÜRK

Göndere :  MUNİSE ŞENTÜRK |Tarih:21.07.2007 
Bu haber 5836'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

okul birincisi
Habercilik yada muhabirlik dikkat isteyen bir iştir. Araştırma yapılmadan yapılan haberler halkı yanlış düşüncelere sevkeder. Eğer bu haberi yazan muhabir okul birincisi nasıl belirlenir diye bir bilene sorsaydı; Öğretim yılı birincisi ile okul birincisi arasındaki farkı öğrenirdi.


öğretim yılı birincisi o yılın birinci ve ikinci döneminde alınan notlara göre en yüksek ortalamayı tutturan öğrencidir. Okul birincisi ise; Lise 1-2 ve 3. sınıflardaki tüm notlarının ortalamasına göre ilk üç sıraya giren öğrenciler arasından Öğretmenler Kurulu tarafından seçilir.memoli07


abartılmış.....
evet ortada bir haksızlık var ancak 100 puan geleceğine 98.5 gelince n'olmuş,diplomat olacağına özel üniversitelere bile girememiş.Yok daha neler...  1.5 puan 0.8 ile çarpılınca zaten 1.2 oluyor. 1.2 puanda en fazla yüz kişiyi geçtirir. Yani öyle iddia edildiği gibi özel üniversitelere bile girememek son derece abartılmış. Galiba kendisi de açıkta kalan okul birincilerinden(ki onlar okullarındaki başarıyı öss ye yansıtamazlar çünkü okulda sadece ezberci sistem var öss ise mantığa dayalı olduğundan öss de açıkta kalırlar.)olma korkusunu ve ezikliğini yaşıyor. Yoksa olay bu kadar abartılamaz. Özel üniversitelere ise barajı geçen herkes girebilir .  Doğan haber ajansı muhabiri olayı biraz araştırmalıydı belli ki öss sisteminden haberi yok.
ahmet karahan


Görevimiz
Siteye girip yazılarımızı okuduğun için öncelikle ben teşekkür ederim
Dileğim yapılan hatanın düzeltilmesi hak ettiğin ve istediğin bölümü okuman
Hakkını aramalısın kesinlikle,hepimiz kardeşiz tabiki dile getirip destek vericez eğitim konusunda yapılan haksızlıklara asla göz yummamalıyız bireyin kendi hakkı kendi emeği bu

Eğer yanlışlık düzeltilirse siteye mail atarsan çok memnun olurum

Herşeyin gönlünce olması dileğiyle
munise şentürksitenizde benimle ilgili bir haksızlığı dile getirdiğiniz için çok teşekkür ederim.
Batuhan Olkan


HAKSIZLIK
İşte türkiye'nin acı gerçekleri haksızlık bu,kime güvenilecek resmi kurumların bu şekilde davranmaları çok yanlış üzerinde durulması gereken bir olay gerekli düzeltme yapılmazsa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gidilmeli bence ........
munise şentürk


 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1

BUGÜN DOĞANLAR

serpil avcı

New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI