New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Kayıt Parası İstenirse Savcılıklara Başvurun 

Tüketiciler Birliği Hukuk Komitesi Başkanı, 'Velileri, Haksız Olarak Kendilerinden Kayıt Parası İsteyen Okul Yöneticileri Hakkında Savcılıklara Suç Duyurusunda Bulunmaya Davet Ediyoruz' Dedi.


Tüketiciler Birliği Hukuk Komitesi Başkanı Avukat Ahmet Güler, “Velileri, haksız olarak kendilerinden kayıt parası isteyen okul yöneticileri hakkında savcılıklara suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz” dedi.

Okul kayıtları sırasında velilerden “zorunlu bağış” alınması iddialarına ilişkin yazılı açıklama yapan Güler, Anayasa'nın 42. maddesindeki, “Kimse, eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz. İlköğretim kız ve erkek bütün vatandaşlar için zorunludur ve devlet okullarında parasızdır” hükmünü hatırlattı. 


Güler, Milli Eğitim Temel Kanunu'nun ilgili maddelerinde de “İlköğretim görmek her Türk vatandaşının hakkıdır. Eğitimde kadın, erkek herkese fırsat ve imkan eşitliği sağlanır” denildiğine dikkati çekti.

“Milli Eğitim Bakanı'nın 'zorunlu bağışın yasal olmadığı' ve 'okul idarelerince zorunlu bağış istenmeyeceği' şeklindeki açıklamalarına rağmen okul yönetimlerince öğrenci kayıtları sırasında velilerin ellerine hesap numaraları tutuşturulduğunu” öne süren Güler, şunları kaydetti:

“Daha ilginç olanı ise hesap numaralarına para yatırılırken öğrenci numarasının belirtilmesi istenmektedir. Bu tavır, para yatırmayan öğrencilere farklı, bağışta bulunan öğrencilere farklı davranılacağı endişesini doğurmaktadır. Hesap numarasına para yatırılırken, öğrenci numarasının belirtilmesinin istenmesi başka hiçbir anlama gelmemektedir.

Okul yöneticileri, kayıt yaptıran öğrencilerden kayıt parası isteyerek suç işlemektedir. Velileri, haksız olarak kendilerinden kayıt parası isteyen okul yöneticileri hakkında savcılıklara suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz dedi
Munise Şentürk

Göndere :  MUNİSE ŞENTÜRK |Tarih:31.08.2007 
Bu haber 2033'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1

BUGÜN DOĞANLAR

ALİ ENGİN

ismail kara

New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI