New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Borçka'da Yemek Yarışması 

Artvin’in Borçka ilçesinde Dünya Çiftçi Kadınlar Günü sebebiyle düzenlenen yarışmada , bayanlar yemekleriyle yarıştı.

Borçka Demirciler Köyü muhtarlık Salonu’nda düzenlenen en iyi yemek yapma yarışında bayanlar hünerlerini sergiledi. Börek, slor,karnı yarık, makarna, sarma, lahana, güveç ve kaygana yemeklerinin katıldığı yarışmada Laz böreği ile Hamide Saritabak 365 puanla birinci seçildi. 


6 bayan çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi.Tarladan eve gelip kısa sürede evlerinde yaptıkları yemekler, jüri tarafından damak tadı, pişirme, hijyen,görünüm ve çeşitlik dikkate alınarak değerlendirildi.

Ödül törenine Kaymakam Hüseyin Gökdemir,Çiftçi Eğitim Şube Müdürü Hakan Keskin,Koruma ve Kontrol Şube Müdürü Aytekin Kaplan,İlçe Tarım Müdürü Yüksel Çil,Halk Eğitim Müdürü Yusuf Bülbül, Demirciler Köyü Muhtarı Sebahattin Soyar ve davetliler katıldı.

Kaymakam Hüseyin Gökdemir, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:”Kadınların siyasal, sosyal ve ekonomik haklarını elde edebilmek için 21. yüzyılın başlarında başlatılan mücadele daha hiçbir ülkede sonuç vermemişken, Türkiye büyük Atatürk'ün önderliğinde, çağdaş bir toplum olmak için kadın-erkek eşitliğinin sağlanması gerektiği düşüncesiyle kadına seçme ve seçilme hakkı veren ilk ülkelerden biri olmuştur. Tarihsel ve geleneksel olarak Türk toplumunda çok önemli bir yeri olan kadınlarımız, cumhuriyetin kurulmasıyla elde ettiği hakları her alanda üstün başarılar göstererek kullanmışlardır. Türk kadını, binlerce yıllık örf, adet ve kültürel birlikteliğin vermiş olduğu kazanımlarla tarihteki hak ettiği yeri her zaman almasına destek verilmesini altını çizerek.Türk kadını, eğitimden, sağlığa, kültürden sanata, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına kadar her alanda üstlendiği görevleri başarıyla yerine getirmiştir.”

İlçe Veteriner Hekimi ve Tarım Müdürü Yüksel Çil de “Bilindiği üzere ülkemiz halen tarım sektörü ağırlıklı istihdam eden bir ülkedir. Çalışan nüfusumuzun yüzde 30 -35 dilimi tarım sektörüyle veya tarım kesiminde istihdam ederken tarım sektöründe çalışan nüfus içerisinde kadınlarımızın oranı yüzde 45-50'ler düzeyindedir. Buda tarım sektöründe istihdam edilen nüfusun çoğunluğunu kadınların oluşturduğunu göstermektedir. Bu nedenle "Dünya Çiftçi Kadınlar Günü" nde çiftçi kadınların sorunları konusunda ülke ve millet olarak çok çalışmamız gerektiğine inanıyorum”diye konuştu.
Munise
ŞENTÜRK

Göndere :  MUNİSE ŞENTÜRK |Tarih:16.10.2007 
Bu haber 2436'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI