New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Yıldırım Belediye Başkanı Keskin'e fahri doktora  
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin'e Türk dili ve dünyası ile alakalı çalışmaları sebebiyle Bakü Devlet Üniversitesi tarafından fahri doktora ünvanı verildi.

Azerbeycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen törenle cübbesini giyen Özgen Keskin, Türkiye ile Azerbaycan’ın iki devlet, tek millet olduğunu söyledi. İki ülke arasında gittikçe kuvvetlenen bağların kendisi için hareket noktası olduğunun altını çizen Keskin, fahri doktora unvanı verilmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Başkan Keskin, "Türkiye ve Azerbaycan arasında kardeş belediyecilik münasebetlerinin geliştirilmesi için çalışma başlattık. Buradaki görüşmelerimizde Yıldırım ve Abşeron kardeş belediye olacak. Ayrıca Bursa’da düzenlenen Türk halk ozanları yarışması genişletilerek, ‘Türk Dünyası Aşıklar ve Şairler Şöleni’ olarak 1-3 Temmuz’da yapılacak" dedi.
Bakü Devlet Üniversitesi'nde yapılan fahri doktora törenine Azerbaycan'daki üniversitelerin rektörleri ve devlet erkanı katıldı. Törende bir konuşma yapan Bakü Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elçinbey İskenderzade, Özgen Keskin’in fahri doktora ünvanına layık görülmesinin en önemli sebebinin Türk dili ve Türk dünyası ile ilgili yaptığı araştırmalar olduğunu söyledi.

Keskin’in kitaplarından pasajlar okuyan Prof. Dr. İskenderzade, Türkiye ve Azerbaycan arasında kurulan kültür köprülerinin daha da gelişmesi gerektiğini ifade etti. Prof. Dr. İskenderzade, Keskin’in hem belediye başkanı, hem de bir edebiyatçı olarak başarılı çalışmalara imza attığını sözlerine ekledi.İRFAN KESKİN

Göndere :  İRFAN KESKİN |Tarih:13.11.2007 
Bu haber 2397'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI