New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

ENFLASYON 2008'DE HIZLI DÜŞER 

IMF’ye göre, Türkiye’de enflasyon bu yıl yüzde 8.2 olarak gerçekleşirken, bu oran 2008’de yüzde 4.6’ya gerileyecek.Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) “Bölgesel Ekonomik Görünüm Raporu”na göre, Türkiye, yükselen Avrupa piyasaları içinde, AB üyesi olmayan ülkeler grubunda yer alıyor. Rapora göre, Türkiye, Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) temelinde bu yıl yüzde 5, gelecek yıl da en az yüzde 5.3 oranında büyüyecek.

Yine aynı raporda yer alan verilere göre, GSYH temelinde, cari işlemler açığı bu yıl yüzde 7,5 oranında olurken, gelecek yıl bu oranının yüzde 7’ye gerilemesi bekleniyor. Raporda, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu yükselen Avrupa piyasalarının, piyasalarda meydana gelen dalgalanmadan etkilendikleri ancak yine de bu etkinin diğer bölgelere göre daha az olduğu ve bu piyasaların çabuk toparlandığı vurgulandı. AB üyesi dışındaki Yükselen Avrupa Piyasaları’nın, mali kuruluşların güçlendirilmesi, enflasyonla mücadele, kurumsal ve şirketsel olarak daha etkin yönetim, kreditörlerin hakları ve sermaye piyasaları konusunda yoğunlaşmaları gerektiği belirtildi. Bu arada Türkiye’nin, iyi bir Kamu Kağıtları piyasasına sahip olduğuna da dikkat çekiliyor. Raporda, Türkiye gibi AB’ye aday ülkelerin reformlarını sürdürmeleri halinde, AB’ye daha çok uyumlu hale gelecekleri ve gelişmiş ekonomi kategorisine doğru ilerleyecekleri ifade edildi. Raporda, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu piyasaların hızlı dönüşümünde yabancı sermaye girişlerinin etkili olduğu, ancak bu sermaye girişleri çerçevesinde, bu ülkelerde doğal olarak cari işlemler açığının da yükseldiğine dikkat çekildi.

İRFAN KESKİN

Göndere :  İRFAN KESKİN |Tarih:16.11.2007 
Bu haber 2280'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI