New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

THY Koltukların Arkasına Televizyon Geliyor 

THY Koltukların Arkasına Televizyon Geliyor


Resmi büyütmek için tıklayın  THY Teknik Aş Genel Müdürü İsmail Demir, Türk Hava Yollarının Filosundaki Airbus Uçakların İç Dizaynını Bundan Sonra Kendilerinin Yapacağını Bildirdi.

THY Teknik AŞ Genel Müdürü İsmail Demir, Türk Hava Yollarının (THY) filosundaki Airbus uçakların iç dizaynını bundan sonra kendilerinin yapacağını bildirdi.
İsmail Demir, iç dizaynını yeniledikleri Airbus A340 tipi “Diyarbakır” uçağında basın toplantısı düzenledi.

THY filosundaki uçakların iç yenileme çalışmalarının bundan sonra THY Teknik AŞ tarafından yapılacağını ifade eden Demir, uçakların iç dizayn çalışmalarının THY personeli tarafından yapıldığı zaman maliyetin düştüğünü kaydetti.


Yenileme çalışmalarında yolcu memnuniyetini arttırmak için çaba sarf ettiklerini, yenilenen uçaklarda kabin için konforu en üst seviyeye çıkarttıklarını kaydeden Demir, şunları söyledi:

“Airbus A 340 tipi uçakların kabin içinin dönüştürülmesiyle ilgili proje devam ediyor. İlk 2 uçak Air France tesislerinde yapıldıktan sonra üçüncü uçağı Türkiye'de THY Teknik tesislerinde tamamen mühendislerimizin, kendi personelimizin emeğiyle yaptık. Arkadaşlar başarıyla tamamladılar ve tüm testlerden geçti, tam not aldı. Uçağımız uçuşa hazır, bundan sonra bu tür işlemleri burada rahatlıkla yapabilecek durumdayız. Geri kalan dört uçağında iç yenilenmesini burada yapabileceğiz.”

Demir, yenileme kapsamında koltuklara yerleştirilen monitörden, yolcuların isteğine göre seçebileceği eğlence, oyun ve bilgi sistemlerinden yararlanabileceğini belirterek, “Uzun yolculuklarda yolcularımızın canı sıkılmayacak, bilgi, eğlence amaçlı sistemlerimizi kullanabilecekler” dedi.

İsmail Demir, THY filosundaki bütün uçakların kendileri tarafından yenilenebileceğini dile getirdi.

Yenilenen “Diyarbakır” adlı uçakta bütün koltukların değiştirildiğini ve 160 derece yatar duruma getirildiğini belirten Demir, uçağa haberleşme radar antenleri takıldığını, bu sayede cep telefonundan mail ve SMS atılabileceğini sözlerine ekledi.

YENİ DİZAYNDA NELER VAR?

Airbus A340'ların yeni kabin içi dizaynlarında, yolcuların rahatının yanı sıra eğlenceli bir seyahat geçirmeleri de ön planda tutuluyor.

Yüksek konfora sahip koltukların arkasında büyük TV monitörleri bulunuyor. Eğlence paketi içinde ise müzik eserleri, 70 film, çocuklar için 30 çizgi film ve canlı yayınlanan haberlerin yazılı hali yer alıyor. 04.03.2008 17:17 [1247092]

Göndere :  irfan keskin |Tarih:04.03.2008 
Bu haber 2334'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI