New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Tofaş Otomotiv rekora hazırlanıyor 

Tofaş Otomotiv rekora hazırlanıyor

Koç Holding ile İtalyan Fiat`ın ortak olduğu Türkiyeğ`nin alanında en büyük yatırımlarından biri olan Bursa`da kurulu otomotiv fabrikası Tofaş, gelecek yıl 400 bine yakın üretimle rekora hazırlanıyor.BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEKLER

Tofaş Üst Yöneticisi (CEO ) Ali Pandır , düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada geçen yıl dünya otomotiv sektöründe çok sık rastlanmayan bir başarıya imza atarak, üretimini yaptıkları iki modeli aynı yıl içinde pazara sunma başarısını gösterdiklerini söyledi.


Bursa `daki fabrikanın geçen yıl kendi üretim rekorunu kırarak 215 bin adetlik üretim gerçekleştirdiğini bildiren Pandır , bu yılki üretimin de yüzde 65 oranında artırarak yaklaşık 350-360 bin arasında gerçekleşeceğini kaydetti.


Tofaş `ın 5 yıl içinde 2 milyar dolara yakın bir yatırım gerçekleştirmiş olacağına işaret eden Pandır , şöyle konuştu: "Gelecek yıl 400 bine yakın üretimle, Türkiye `de bir firmanın yapmadığı üretim rekorlarına hazırlanıyoruz. Fabrikamız, Mini Cargo üretimine başladığından beri üretimini sürekli artırıyor. Geçtiğimiz 2 haftada üretim günde 1.000 adedi geçti. 1.500 adede doğru yol alıyoruz. Geçen yıl üretimimizin büyük bir bölümünü ihraç ederek, 146 bin adetle rekor kırdık. Bu yıl, ihracatta adet olarak birinci olma ihtimalimiz var."


Pandır , geçen yıl olduğu gibi 2008`de de Tofaş `ın cirosunun yüzde 4`ünü Ar -Ge `ye ayıracaklarını ve rakamın 173 milyon YTL `den 230 milyon YTL `ye çıkacağını belirtti. Tofaş CEO `su, 2008`de temsil ettikleri 5 markayla yüzde 15 pay hedeflediklerini de dile getirdi. Bu arada Tofaş Fabrikası , malzeme tedarikinde meydana gelen aksaklık sebebiyle iki gün (18-19 Şubat ) süreyle üretim yapamayacağını duyurdu. Fabrikada 8 bin 600 kişi çalışıyor.


57 kişi Ferrari ve Maserati aldı


Öte yandan dünyanın en lüks otomobilleri kategorisinde yer alan ve Türkiye `de Tofaş `ın yan kuruluşu FerMas `ın satış ve pazarlamasını yaptığı Ferrari ve Maserati markalarından 2007 yılında toplam 57 adet satıldı. (29 Ferrari ve 28 Maserati ) Bekleme süresi 15 ayı bulan Ferrari için ön ödemesini yapmış 7 kişi de sırada bekliyor. 2005`ten bu yana her iki markanın toplam satış adedi de 127`ye ulaştı.

Göndere :  irfan keskin |Tarih:14.03.2008 
Bu haber 2488'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI