New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

19 MAYIS KUTLU OLSUN 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın 89’uncusu bugün tüm yurtta törenlerle kutlanıyor.. Ankara’daki törenler Anıtkabir ve 19 Mayıs Stadyumu’nda, İstanbul’daki törenler ise Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde.


19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta, dış temsilciliklerde ve KKTC'de törenlerle kutlanıyor.
Kutlamalar kapsamında Ankara'da ilk tören, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığındaki devlet erkanının Anıtkabir'i ziyaretiyle başladı.

Anıtkabir'deki törene, Gül'ün yanı sıra TBMM başkanı Köksal Toptan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bakanlar kurulu üyeleri ve diğer devlet erkanı katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gözünde beliren bir sağlık sorunu sebebiyle katılamadığı törende, Erdoğan'ı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek temsil etti.

Törene katılanlar Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldiler. Cumhurbaşkanı Gül, Atatürk'ün mozolesine kırmızı ve beyaz karanfillerle süslü, üzerinde “Cumhurbaşkanı” yazan çelengi bıraktı. Devlet erkanı daha sonra saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Gül, deftere şunları yazdı:

“Aziz Atatürk, İstiklal mücadelemizi başlatmak amacıyla Samsun'a çıkışınızın 89. yıl dönümünde gurur ve coşkuyla huzurundayız.
Kurduğunuz modern Türkiye Cumhuriyeti dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olma yolunda ilerlemektedir. Geldiğimiz seviye bilinçle sürdürülen atılımların ve nesilden nesile aktarılan kararlılığın bir sonucudur. Cumhuriyetimizin başarı ve kazanımları, gelişme çabalarında devletimize ve milletimize güç vermeye devam edecektir.

Türk gençliğine emanet ettiğiniz demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacaktır. Varlığımızın ve yarınlarımızın teminatı Türk gençliği bu konudaki sorumluluklarının idraki içinde inançla ve şevkle çalışmaktadır. Sonsuz bir güven duyduğunuz Türk gençliği, vatan ve millet sevgisiyle, kudret ve yeteneğiyle, bilgi ve birikimiyle çalışma ve başarma azmiyle Türkiye Cumhuriyeti'ni geleceğe taşıyacak, gösterdiğiniz hedeflere ulaştıracaktır. Gençlerimize armağanınız olan milli bayramımızda sizi saygıyla, minnet ve şükranla anıyoruz.
Ruhun şad olsun.”

İstanbul’da Taksim’de

Türk Hava Kurumu’nun paraşütle atlama gösterilerinin ardından ise tören geçişi yapılacak. Tören geçişinin tamamlanmasından sonra yer ve fon grubu gösterileri gerçekleştirilecek. Tören, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e törenin bitişinin arzıyla sona erecek. İstanbul’daki 19 Mayıs kutlamaları saat 9.30’da Taksim Cumhuriyet Anıtı’na mülki ve askeri Erkan tarafından çelenk konulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İstanbul Valisi Muammer Güler, Şeref Defteri’ni imzalayacak. İnönü Stadyumu’ndaki tören ise saat 10.00’da başlayacak. Törene İstanbul Valisi Muammer Güler, Garnizon Komutanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş katılacak.


KAYNAK:
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8972489.asp?gid=229&sz=25072

Göndere :  HÜSEYİN ŞENTÜRK |Tarih:20.05.2008 
Bu haber 2244'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI