New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

KARADENİZ'DE ARTAN KİRLİLİK, BALIKÇILIK VE TURİZMİ TEHDİT EDİYOR 


Artvin İli Sosyal Dayanışma Derneği Zonguldak Şube Başkanı Osman Bekaroğlu, Karadeniz'deki kirliliğe dikkati çekerek Karadeniz'de artan kirliliğin balıkçılık ve turizmi tehdit ettiğini söyledi.
Uzun yıllar çevre koruma konusunda ihmal edilen Karadeniz'de tehlike çanlarının çalmaya başladığını belirten Bekaroğlu, "Karadeniz, Avrupa'nın kanalizasyonunun üçte birini, başka deyişle 17 ülkede yaşayan 165 milyon insanın yükünü çekmektedir. Kirlilik, aşırı avlanma ve yaşam alanlarının yok edilmesi sonucu hamsi ve kalkan balığı gibi bir çok canlının yok olma tehlikesi ile karşı karşıya geldiği söyleniyor. Bu nedenle kentimizdeki yetkilileri ve tüm yurttaşlarımızı bu tehdide karşı duyarlı olmaya çağırıyoruz." dedi.


Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNAP) desteklediği sivil toplum kuruluşları tarafından Karadeniz'de yapılan anket sonuçlarını değerlendiren Bekaroğlu, Hopa'dan başlayan, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Bartın, Zonguldak ve İstanbul'daki toplam bin kişiye 'Karadeniz denildiğinde aklınıza ne geliyor?' sorusuna "Balık ve turizm" cevaplarının ağırlık bastığını kaydetti.

Karadeniz denilince akla ilk hamsinin geldiğini hatırlatan Artvin İli Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Osman Bekaroğlu, şunları söyledi: "Bilim insanları, Karadeniz'de bazı iyileşme belirtileri gözlemlese de 1960'lardaki çevre koşullarından çok uzakta olduğunu ve Karadeniz'in yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirtiyorlar. Birleşmiş Milletler Dünya Gıda ve Tarım Örgütü 'nün (FAO) 2005 yılındaki raporunda, balık stokları tehlikede olan 3 bölgeden birisinin Karadeniz olduğu açıklanmıştır. Çevreyi korumak tüm insanlığın görevidir. Bu bilinçle konu üzerinde herkesi hassasiyet göstermeye çağırıyoruz."

(Cihan Haber Ajansı)

Göndere :  MUNİSE ŞENTÜRK |Tarih:10.06.2008 
Bu haber 12615'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1

BUGÜN DOĞANLAR

murat aktoprak

New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI