New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

KEY ÖDEMELERİ BAŞLADI 
Konut Edindirme Yardımı (KEY) Hesabı’nın tasfiyesi kapsamında ne kadar para alacağını öğrenmek isteyen vatandaşlar hayalkırıklığı yaşıyor.


KEY ödemelerinin miktarı ve zamanını duyurmak için hazırlanan www.keyodemeleri.com internet sitesi, yoğun ilgiden dolayı bir türlü yayına giremiyor. Aynı şekilde http://rega.basbakanlik.gov.tr sitesine de girilemiyor.

ww.keyodemeleri.com adlı sitenin normalde sabah saatlerinden itibaren yayında olması gerekirken, sayfayı tıklayanları 'sayfa görüntülenemiyor' yazısı karşılıyor.

Yetkililer, söz konusu sitelere en fazla 4 bin kişinin aynı anda  girebileceğini belirtirken, bu durumun, bilgisayarların kapasitesi veya  hızıyla ilgili olmadığını belirttiler. Yoğunluğun 2 gün sürmesini  beklediklerini ifade eden yetkililer, hak sahibi vatandaşların bu  listelere veya Resmi Gazete'ye bakmasına gerek olmadığını vurguladılar.

Vatandaşlar KEY kuyruğunda

Öte yandan Ziraat Bankası şubeleri, KEY hesabının tasfiyesi kapsamında hesaptaki birikimlerin nemasıyla birlikte 8.5 milyon dolayındaki hak sahibine geri ödemesine başladı. Banka şubeleri önlerinde uzun kuyruklar oluşurken, vatandaşlar bir an önce paralarını almaya çalışıyor.

Vatandaşlık numarasının sonu 00-08 olan hak sahipleri, KEY paralarını bugün almaya başladı. Son iki rakama göre hak sahiplerine ödemeler kademeli biçimde yapılarak 8 Ağustos’ta tamamlanacak.

Kimlik numarasının son iki rakamı 10-18 olanlara 29 Temmuz, 20-28 olanlara 30 Temmuz, 30-38 olanlara 31 Temmuz, 40-48 olanlara 1 Ağustos, 50-58 olanlara 4 Ağustos, 60-68 olanlara 5 Ağustos, 70-78 olanlara 6 Ağustos, 80-88 olanlara 7 Ağustos, 90-98 olanlara ise 8 Ağustos’ta ödeme yapılacak.

ZİRAAT’TA HESABI OLAN BEKLEMEYECEK

KEY hak sahiplerinden Ziraat Bankası’nda hesabı bulunan ve bu hesabına ilişkin Bankkart’ı bulunanlar, ATM’lerden beklemeden ilk günden itibaren paralarını alabilecek. KEY ödemeleri bireysel olarak Ziraat Bankası şubelerinden yapılabileceği gibi Ziraat Bankası Şubeleri’ne başvuruda bulunan kurum, kuruluş ve saymanlıklar aracılığıyla toplu olarak da ödenebilecek. Hisse senedi talep edecek hak sahiplerinin Ziraat Bankası Şubeleri’ne bireysel olarak başvurmaları gerekecek. Hisse senedi talep edecek hak sahipleri bankadan hisse senedi hak sahipliğine ilişkin dekont alacak. Topluca hisse senedi talebi kabul edilmeyecek. Hisse senedi ilmühaberlerinin hak sahiplerine teslimine ilişkin usul ve esaslar daha sonra Emlak Konut GYO A.Ş. tarafından ilan edilecek.

KAYNAK:

www.hurriyet.com.tr


Göndere :  HÜSEYİN ŞENTÜRK |Tarih:28.07.2008 
Bu haber 2122'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1

BUGÜN DOĞANLAR

ALİ ENGİN

ismail kara

New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI