New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Alçak saldırıyı lanetliyoruz 

Erzincan'ın Kemah İlçesi kırsalında bugün meydana gelen, 9 askerimizin şehit düşmesine, 2 askerimizin de yaralanmasına neden olan hain terör saldırısını şiddetle lanetliyoruz.

Bu tür alçakça saldırıların, ilerlediği yolda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni asla yıldırmayacağının bilinciyle, şehitlerimize tanrıdan rahmet, Türk Silahlı Kuvvetleri ve kederli ailelere başsağlığı,  yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

*********************************************************

Yine hain tuzak yine acı bir haber. Teröristlerin mayın tuzağında şehit sayısı 9 oldu. İçlerinde Kurmay Yarbay da var.

Teröristler tarafından operasyondan dönen askeri aracın geçişinde uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu bir kurmay yarbay ile iki uzman çavuş ve 6 er şehit oldu.
Erzincan Valisi Kemal Güngör Güngör, yaptığı açıklamada, Kemah kırsalında operasyondan dönen askeri aracın geçişinde uzaktan kumandalı mayının patlatıldığını belirterek, ''Mayın saldırısında araçta bulunan ve Kars'tan gelen bir tabur komutanımız da şehit olmuştur'' dedi.

Patlamanın saat 10.00 sıralarında meydana geldiğini anlatan Güngör, şunları söyledi:

TABUR KOMUTANI ŞEHİT

''Saldırıda kurmay yarbayımızın yanı sıra 2 uzman çavuş ile 6 erimizde şehit olmuştur. Saldırıda yaralanan jandarma yüzbaşımız ile bir erimizinde tedavi sürüyor. İlk patlama anında 7 askerimiz şehit olmuş, bir askerimizde hastaneye kaldırırken şehit düşmüştür. Yaralı olarak hastaneye getirilen askerimiz de burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştır.''

ŞEHİT VE YARALILARIN KİMLİKLERİ

Erzincan Valiliğinden alınan bilgiye göre şehitlerin adları ve memleketleri şöyle:

Kara Pilot Kurmay Yarbay Miktat Şamdancı (Ankara),

Jandarma Uzman Çavuşlar: Selim Kabataş (Malatya), Gökhan Kuvat (Elazığ)

Jandarma erler: Aydın Emer (Osmaniye doğumlu İstanbul'da oturuyor), Önder Muratoğlu (Yozgat), Adem Bilaloğlu (İzmir), Murat Atsen (Samsun), Abdurrahman Bolat (Hatay), Barış Demir (İzmir)


YARALILAR

Yaralı Jandarma Yüzbaşı Yılmaz Tankül (Afyonkarahisar)Yaralı Piyade er: Ali Üzüm (Kahramanmaraş)

BÜYÜK OPERASYON BAŞLATILDI

Tunceli'nin Ovacık ilçesi Munzur dağları bölgesinden Erzincan'a sızan yaklaşık 10 kişilik PKK'lı grubun gerçekleştirdiği bombalı saldırı sonrası bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı.
Tunceli ile Erzincan'daki askeri birliklerinin katıldığı ortak operasyon ile eylemden sonra Munzur dağları bölgesine doğru kaçtıkları belirlenen PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi hedefleniyor. Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığından kalkan 3 Skorski Helikopteri bölgeye çok sayıda Jandarma özel hareket timi indirirken, Erzincan Jandarma Komutanlığına bağlı çok sayıda asker de Munzur dağlarının Erzincan tarafında dağa çıkarak hain saldırıyı gerçekleştiren PKK'lıların peşine düştü.

Askeri yetkililer, eylemi yapan grubun 10 kişi olduğu ve Tunceli bölgesinden eylem için bir süredir Erzincan bölgesine sızdıklarının belirlendiğini bunlar için önlem alındığını ancak yola bomba döşemelerinin önlenemediğini açıkladılar. Yetkililer, Tunceli bölgesinden Haziran ayı başlarından itibaren Erzincan üzerinden 20 kadar PKK'lının Karadeniz ve Sivas bölgesine sızdığının tespit edildiğini belirterek, bunların etkisiz hale getirilmesi için operasyonların sürdüğünü söylediler.KAYNAK : İNTERNETHABER

Göndere :  HÜSEYİN ŞENTÜRK |Tarih:11.08.2008 
Bu haber 2174'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1

BUGÜN DOĞANLAR

murat aktoprak

New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI