New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

MEB 18 bin 18 öğretmen atadı 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sözleşmeli ve kadrolu toplam 18 bin 18 öğretmen atadı. Öğretmen atamaları dolayısıyla MEB Başöğretmen Salonu`nda tören düzenlendi. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, törende yaptığı konuşmada, sonbaharda 10 bin öğretmen daha atanacağını bildirdi. Başvuran 60 bin 375 adayın 18 bin 18`i kadrolu ve sözleşmeli öğretmen olarak atandı.


*******************************************************

Bu arada, atamalarda, sınıf öğretmenliğinin taban puanı 82.231, sosyal bilgiler öğretmenliğinin 83.49, tarih öğretmenliğinin 86.844, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliğinin 83.402, Türkçe öğretmenliğinin 85.997 olarak belirlendi.

Atanan öğretmenler, sonuçları MEB`in "www.meb.gov.tr" ve "http://personel.meb.gov.tr" internet adreslerinden öğrenebilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı, 18 bin 193 öğretmenin atamasını bilgisayar ortamında yapıyor. Atamalar nedeniyle düzenlenecek olan törene Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de katılıyor.


--------------------------------------------------------------------------------
Sonuçlar için tıklayınız
--------------------------------------------------------------------------------

-18 BİN 193 ÖĞRETMEN ATANIYOR

-Milli Eğitim Bakanlığı, 18 bin 193 öğretmenin atamasını bilgisayar ortamında yapıyor. Atamalar nedeniyle düzenlenecek olan törene Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de katılıyor.

personel.meb.gov.tr Aşırı yüklenmeden dolayı kitlendi.
Öğretmen adaylarının beklediği gün geldi. Milli Eğitim Bakanlığı yarın toplam 18 bin 193 öğretmenin nerede görev yapacağını Ankara'da MEB Başöğretmen Salonu'nda belirleyecek. Sonuçlar "personel.meb.gov.tr"den de yayınlanacak...

Öğretmen atamaları yapılıyor

MEB, toplam 18 bin 193 öğretmenin atamasını yapacak.

Öğretmen adaylarına, yeni heyecan. Milli Eğitim Bakanlığı, yarın toplam 18 bin 193 öğretmenin atamasını yapacak. 5-18 Ağustos arasında başvuruları alınan adayların atamaları, MEB Başöğretmen Salonu'nda saat 10.00'da düzenlenecek törenle bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek.

15 BİN 744'Ü KADROLU...

Bakanlık, ilk atama, açıktan atama ve kurumlar arası atama yöntemiyle 15 bin 744'ü kadrolu, 2 bin 449'u sözleşmeli toplam 18 bin 193 öğretmenin atamasını yapacak. Sonuçlar, aynı gün "personel. meb.gov.tr" adresinden duyurulacak.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ AÇIKLAMASI

Öğretmen atamaları dolayısıyla MEB Başöğretmen Salonu'nda tören düzenlendi. Törende konuşan Millî Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik, bugün yapılacak 18 bin 193 atamayla birlikte iktidarları döneminde toplam 223 bin öğretmenin görev almış olacağını söyledi. Görevlendirilen 130 bin usta öğretici ve diğer personel ile birlikte 2003-2008 arasında MEB'in toplam 360 bin civarında istihdam oluşturduğunu kaydeden Bakan Çelik, kamudaki en büyük istihdamı MEB'in sağladığını anlattı.

Daha önce "2008 yılında toplam 30 bin öğretmen atanacağı" yönünde açıklama yaptığını belirten Bakan Çelik, ancak Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda bu rakamın 35 bine çıkarılmasının kararlaştırıldığını kaydetti. Bakan Çelik, 2008 Şubat ayında yaklaşık 7 bin öğretmen atadıklarını, bugün de 18 bin 193 öğretmen atanacağını ifade ederek, "Sonbaharda da 10 bin öğretmen ataması daha yapacağız. Böylece 2008 yılında toplam 35 binin üzerinde arkadaşımız aramıza öğretmen olarak katılmış olacak" dedi.

MEB'in bütün atama ve başvuru işlemlerinin elektronik ortamda gerçekleştirildiğini kaydeden Bakan Çelik, "5-6 yıl öncesine giderseniz öğretmen atamaları adeta bir çileydi. Banka önünde bekleyeceksiniz, para yatıracaksınız, sonra gidip kılavuz alacaksınız, onu doldurup götürüp yatıracaksınız... Bunların hepsi bir çileydi. Bunların hepsi tarihe karışmıştır. Öğretmen adayı arkadaşlarımız öğretmenlik mesleğine yakışır bir şekilde müracaatlarını elektronik ortamda yapıyorlar" dedi.

Yeni öğretmenlere "başarılar" dileyen Bakan Hüseyin Çelik, şöyle seslendi: "Bu meslek hiçbir maaşla, hiçbir ücretle karşılığı ödenebilecek olan bir meslek değil. Siz dünyanın en saygın mesleğine talip oldunuz. Her zaman davranış dili, sözlü dilden daha etkilidir. Öğrencilerinize ne söylerseniz söyleyin, davranışlarınızla göstermediğiniz, onlara rol-model olmadığınız sürece öğrencilerinizi etkileme şansınız yoktur. Bu mesleği yaparken şüphesiz zorluklarla karşılaşacaksınız, belki bir arkadaşımız Ağrı Diyadin'e, diğeri Van Bahçesaray'a gidecek. Nerede olursa olsun bu mesleğin saygınlığıyla biz bu işin üstesinden geleceğiz. Atatürk'ün bize göstermiş olduğu çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkmayı ancak eğitime önem vererek, gerçekten milletimize yakışır güzellikleri şahsımızda yaşatarak, çocuklarımıza örnek olarak gerçekleştirebiliriz."

Bakan Çelik, 8 Eylülde okulların açılacağını anımsatarak, 165 milyon adet ders kitabının öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılacağını, okullar açıldığı gün ders kitaplarının öğrencilerin sıralarının üstünde hazır olacağını söyledi.

Bakan Çelik, konuşmasını tamamladıktan sonra salonda bulunan öğretmen adayları ve yakınları ile diğerlerinden birer rakam söylemelerini istedi ve 9 haneli rakam aldıktan sonra bilgisayarın tuşuna basarak atamaları başlattı.

Atanan öğretmenlerden belgeleri hazır olanlar yarından itibaren atandıkları il milli eğitim müdürlüklerine başvurarak görevlerine başlayabilecek.
KAYNAK: AA

Göndere :  HÜSEYİN ŞENTÜRK |Tarih:22.08.2008 
Bu haber 2262'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI