New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Su ve Enerji Konferansı 

İstanbul'da 2009'da Yapılacak Foruma Hazırlık Amacıyla Artvin'de ''Su ve Enerji'' Konulu Konferans Düzenlendi

Artvin’in ilk kez geniş katılımlı ev sahipliği yaptığı Su ve Enerji Konferansı başladı. Devlet Su İşleri konferans salonunda başlayan konferans Artvin Valiliği, DSİ, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edildi.

İstanbul'da 2009 yılında yapılacak ''5. Dünya Su Forumu''na hazırlık amacıyla düzenlenen Bölgesel Hazırlık Süreci Türkiye Bölgesel toplantıları kapsamında, Artvin'de ''Su ve Enerji'' konulu konferans gerçekleştirildi.

DSİ 26. Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu'nda yapılan toplantıya, Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu, AK Parti Artvin Milletvekili Ertekin Çolak, CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, bilim adamları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Aydoğdu, su ve enerji derken, aslında su ve insanın ifade edildiğini, bunun da insan ve felaket anlamına geldiğini söyledi.

Dünyanın böyle bir ikilem içinde olduğunu ifade eden Aydoğdu, ''Teknoloji bu şekilde ilerlerse, insan imkânlarıyla baş edilemez bir durum ortaya çıkacak. Bunları Artvin'den söylüyorum. Artvin teknolojinin henüz bir çevre felaketi yaşatmadığı bir yer. Biz burada baraj yaparken, buradaki hidroelektrik santrallere başlarken en çok bunlara dikkat ediyoruz'' dedi.

Artvin'in el değmemişliğine bakarak öncelikle Türkiye sonra belki bütün dünya için çevrenin düzgün kullanılabileceğini belirten Aydoğdu, ''Bu işler için Türkiye'nin önde gelen düşünürleri, profesörlerimiz, büyüklerimiz, kültür büyüklerimiz mutlaka benden çok daha önemli şeyler söyleyecektir. Ama teknoloji insan ilişkisini nasıl düzeltebilirizin cevabını Artvin bize sunuyor'' diye konuştu.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hızır Önsoy ise 5. Dünya Su Forumu'na ışık tutmak amacıyla DSİ Bölge Müdürlüklerince konferanslar düzenlendiğini belirterek, ''Artvin'de ise 'su ve enerji' konusunu tartışıyoruz. 2 gün devam edecek konferanstan çıkacak rapor ve özetler, 5. Dünya Su Forumu'na öneri olarak gönderilecek'' dedi.

Konferansın birinci gününde davetliler kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra açılışta Artvin Valiliği tarafından hazırlatılan ve Artvin’i tanıtan sinevizyon izlettirildi.

Daha sonra eski DSİ Genel Müdürü Doğan Altınbilek bildirisini sundu.

Oturum başkanlığını Prof.Dr. İlhan Avcı’nın yaptığı 1. oturumda Elektrik Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü’nden Okan Eciroğlu, Çoruh Havzası ve EİE konulu bildirisini anlattı. Entegre Havza Yönetimi Kapasımında Çoruh Havzası Değerlendirmesini Hatice Acar yaparken ardından Türkiye Hidroelektrik Üretiminde Çoruh Havzası enerji Yatırım Projelerinin Yeri ve Önemi konusu Atatürk Üniversitesi’nden Doç.Dr. Ramazan Sever bildirisini sundu. İlk oturumda son konuşmayı Hidroelektrik Enerji Planlamasında Çoruh Havzası ve Artvin’in Yeri konulu sunumu KTܒden Prof.Dr. Hızır Önsoy yaptı.

Bayram Sarayoğlu- Artvin

Göndere :  Hatice ACAR |Tarih:22.10.2008 
Bu haber 2359'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

muammer aydın

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI