New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Bu gece mübarek Mevlid Kandili 

Yüce Yaratıcı'nın insanlığa gönderdiği son rahmet elçisi, İlahi vahyin tamamlayıcısı Hz. Muhammed (sas)'in hicri takvime göre dünyayı şereflendirdiği gecede O'nu hasretle yâd edecek.

Bu özel gün münasebetiyle tüm inananların Mevlid Kandili'ni kutlayan Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, yayınladığı mesajda, "Giderek dünyeviliğe, benliğe, çıkar ve hazza dayanan bir hayata yönelen insanlığın, Hz. Muhammed'in örnekliğine, manevi önderliğine, O'nu anlamaya ve sevmeye son derece ihtiyacı vardır." dedi.

Kur'an-ı Kerim'de, Allah'ın sevgisine mazhar olmanın Hz. Peygamber'e tabi olmaktan geçtiğine işaret edildiğini belirten Bardakoğlu, Hz. Muhammed (sas)'in müminlerin içinde olduğu sürece Yüce Yaratıcı'nın kendilerine azap etmeyeceğini vurguladığını kaydetti. Hz. Peygamber'i örnek almanın önemine değinen Diyanet Reisi, şunları söyledi: "Hz. Peygamber'i sevmek ve örnek almak, O'nun insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak, davranışlarımızı O'nun ahlakına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirmek demektir. Çünkü O'nun temsil ettiği değerler, bizler için her zaman yaşanabilir ve uygulanabilir özelliktedir. Yüce Rabb'imizin peygamberleri, meleklerden, olağanüstü güçlere sahip ve başka âlemlere ait varlıklardan değil de içimizden seçmesi, peygamberlerin davetinin insanlar için anlaşılabilir, yaşanabilir, yapılabilir olduğunu göstermek içindir."

Son Peygamber'in dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan ve özellikle kadın haklarına riayet etmeyi, yetim ve kimsesizlere kol kanat germeyi ve iyilik yapmayı öğütlediğine dikkat çeken Diyanet İşleri Başkanı, Hazreti Muhammed'in (sas) yaşayışıyla örnek teşkil ettiğini vurguladı. Ali Bardakoğlu, mesajını şöyle sürdürdü: "Dindarlığımızın olgunlaşması O'nu tanımaya, anlamaya, sevmeye bağlıdır. Dünya hayatının sonu gelmez koşuşturması, her bir yönden gelen bilgi kirlenmesi, iç dünyamızda yaşanan gel-gitler arasında bocalayan bizlerin en önemli sorunlarından biri, Rahmet Peygamberi ile kendi hayatımız arasında sağlam bilgiye dayalı bir köprü kuramayışımızdır. İnsanlığa rehberlik edecek, umut kapıları açacak ahlakî duyarlılığa sahip dindarlıkların üretilemeyişidir."

Göndere :  HÜSEYİN ŞENTÜRK |Tarih:08.03.2009 
Bu haber 2166'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1

BUGÜN DOĞANLAR

ALİ ENGİN

ismail kara

New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI