New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Alanya Karadenizliler Derneği, Tulum ve Kemençe Eşliğinde Folklör Öğretecek 

Antalya'nın Alanya İlçesinde Faaliyet Gösteren Karadenizliler Derneği, Örf ve Adetlerini Akdeniz'de Yaygınlaştırmak Amacıyla Tulum ve Kemençe Eşliğinde Folklor Kursu Açacak.

Antalya'nın Alanya ilçesinde faaliyet gösteren Karadenizliler Derneği, örf ve adetlerini Akdeniz'de yaygınlaştırmak amacıyla tulum ve kemençe eşliğinde folklor kursu açacak.
Karadenizliler Derneği Başkanı Mehmet Balıkçı, amaçlarının Karadeniz kültürünü yaşamak ve Alanya halkına yaşatmak olduğunu söyledi.

Amasya, Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Çorum, Düzce, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon ve Zonguldak olmak üzere 18 ildeki Karadenizli vatandaşları dernek çatısı altında topladıklarını ifade eden Balıkçı, bin üyeye ulaşmayı hedeflediklerini vurguladı.

26 Kasım'da kurmuş oldukları dernekteki çalışmalara aralıksız devam ettiklerini aktaran Balıkçı, üyelerin daha rahat ortamda bir araya gelmeleri için derneklerini 5 katlı bir binaya taşıyacaklarını kaydetti.

Yeni binadaki yapım çalışmalarının devam ettiğini anlatan Balıkçı, derneklerinin kahve gibi içki ve oyun oynanan bir mekan olmayacağının altını çizdi.

Derneğin Bodrum katında Trabzon'dan getirilen kemençe ve tulum grubunun eşliğinde halkoyunları eğitimi vereceklerini belirten Balıkçı, 3 haftaya kadar başlayacak olan kurslara yabancıların büyük ilgi göstereceğine inandıklarını açıkladı.

Derneğin birinci katında Karadeniz'e özgü yemeklerin servis edileceği bir lokanta açacaklarını dile getiren Balıkçı, binanın ikinci ve üçüncü katlarında bayanlar ve erkekler için oturma salonları, dördünce katında yönetim odası, beşinci katında ise konferans ve toplantı salonları olacağına işaret etti.

KARADENİZ YEMEKLERİNDEN HERKES FAYDALANACAK

Zemin katta açacakları lokantada Karadeniz sofrasının ünlü yemeklerini hem üyelerin hem de Alanyalıların hizmetine sunacaklarını anlatan Balıkçı, yemeklerin ve tatlıların bütün malzemeleriyle aşçıyı Trabzon'dan getireceklerini dile getirdi.

Lokanyada mıhlama, kuymak, karalahana çorbası, hamsili ekmek, hamsi köfte gibi Karadeniz'e özgü yemeklerin günlük yapılacağını ifade eden Balıkçı, "Yemeklerin yanı sıra laz böreği, hamsiköy sütlacı gibi tatlılar da yapılacak. İnşallah dernek binamızı temmuz ayında hizmete açacağız. Dernekle ilgili geniş bilgi almak isteyen Karadenizlilerin resmi web sitemiz "www.alkarder.com" adresini ziyaret edebilirler." diye konuştu.

Göndere :  Basaran CaLik |Tarih:23.05.2009 
Bu haber 8210'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI