New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

En zor ilan ölüm ilanıdır.( Azime TURANLI'ya atfen ) 


          İşte sağlık sektöründe bir devrim daha. Henüz 60 na da girmeyen Azime ablamız bursa gibi metropol bir kentin özel hastahanesinde bel fıtığından ameliyata yatıyor 3 saat sonra kız gibi kadını teslim edeceğiz teminatı verilirken cansız cesedini verdiler.

          Sağlık sektörundeki bu devrim geriye doğru devrimdir. Kadıncağız Artvinden torunun düğününe geldi ve cenazesi Artvine geri gitti.Bu dramatik olay'a kader dersek çok kolay açıklama yapmış oluruz.Allahın yazgısı der sinenize çekersiniz. YOOOOOOOOOK yüksek tansıyon,şeker hastası ve gizli kalbi vardı,ön tektikler yapılmadan ameliyat olamaz,burada bir ihmal sözkonusu diyorsak, o zam an bunun adına kader denmez. Sen o hastahane için bir hasta değil müşterisin sadece. Şu kadar mi,lyarı vezneye yatır yarın ameliyat. Daha fafla ameliyat daha fazla milyarlar.

          Sağlıkda özelleştirme olmasınlarda bizler çooook joplar yedik.Ama ateş düştüğü yeri yakıyor

          Bizler aynı mantıkla devam ettiğimiz sürece daha çoook Azime ablaları kurban vereceğiz..Sakın kimse konuyu yine siyasete taşıdınız diye eleştirmesin. Çünkü sağlık teşkilatında ve tv ekranlarında, kalp naklı,kemik ilikleri ve göz naklı gibi devasa haberleri duyarken,bel fıtığı veya bel kayması gibi bir operasyonun böyle sonuçlanmasını hazmedemiyorum. LÜTFEN KİMSE BASİT BİR KADER CİLVESİ OLARAK YORUMLAMASIN.Kafanızda oluşacak bir soru işareti dahi geleceğe bir katkı olarak belki gelecek nesillre yansır diye düşünüyorum.

Göndere :  Fehmi taban |Tarih:27.06.2009 
Bu haber 2189'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

BAŞSAĞLIĞI VE YORUM
Merhum Azime Ablamın mekânı cennet olsun. Geride kalan değerli Eşi Kemal TURANLI ve Çocuklarına, Eş-Dost akrabalarına Allah sabırlıklar versin.
Fehmi abimin yazısına yorum yapmadan geçemeyeceğim. Öncelikle şunu iyi bilmeliyiz, ölüm Allahın emridir. Günümüz bittimi bir sebep yaratıp orda canımızı teslim ederiz. Biliyorsunuz köyümüz bunun gibi acı günleri çok yaşamıştır. Hele ki şu dört yıl içinde gencecik delikanlıları toprağa vermedik mi? Bu kardeşler daha otuzuna bile gelmemişti. Azmi mücadele edildi. Yurt içinde ve yurt dışında ama sonunda ecele yenik düştüler. Ölümün, genci-yaşlısı ve zengin-fakiri ayırmadığını (herkes) çok iyi biliriz. O gencecik insanlarında mekânları cennet olsun. Anlatmak istediğim, Bursa da özel bir hastanede vefat eden ablamızın ölümünden tabiî ki oradaki sorumluların ve doktorun ihmali olabilir. Adli mercilerde haklarını arayacaklarına inanıyorum. Sorumlular cezasını elbet çekecektir. Ama yapılan reformlara mal edilmemelidir. Çünkü hatasız kul olmaz. Fehmi Beyin “Sağlık sektöründeki bu devrim geriye doğru devrimdir” sözünü anlamakla güçlük çekiyorum. İnsanların kafasını çok karıştıracak gibi. Nedenmi; Türkiye il sınırları içerisin de, Devlet Hastaneleri, SSK Hastaneleri ve Özel Hastaneler yokmuydu, vardı, demi. Ama ne vardı dağlar kadar birbirlerin arasında fark vardı. Nasıl mı? Benim SSK’lı kardeşim muayeneden sonra istediğim hastaneden ilaç alamıyorum diyerek memur olan yakın akrabası üzerinden veya kendisine eş dost ahbap bularak yeşil kart çıkarttırıp Devlet Hastanelerinde muayene olup, daha sonrada istediği eczaneye giderek ilacını alıp elini kolunu sallayıp evine gitmiştir. Soruyorum tüm Türk vatandaşlarıma ve köylülerime varmı şimdi böyle bir ayrım. Yok demi. Ne oluyor şimdi. İsteyen istediği hastaneye gidiyor. (özel hastaneler dahil) İsteyen istediği eczanede ilacını alıp evine dönüyor. Hastane köşelerinde ilaç sırasını bekleyenleri görüyor muyuz artık hayır. Şimdi bu devrim geriye mi, ileriye mi bir devrimdir. Vatandaş olarak sizler karar verin. Sevgiler-Saygılar derken Merhum Azime Ablamın toprağı bol olsun. Sevenlerin acılarını paylaşıyorum.  ***Maksut KESİCİ*** 30/06/2009 – 13:37***

Maksut KESİCİ


BAŞSAĞLIĞI VE YORUM
Merhum Azime Ablamın mekânı cennet olsun. Geride kalan değerli Eşi Kemal TURANLI ve Çocuklarına, Eş-Dost akrabalarına Allah sabırlıklar versin.
Fehmi abimin yazısına yorum yapmadan geçemeyeceğim. Öncelikle şunu iyi bilmeliyiz, ölüm Allahın emridir. Günümüz bittimi bir sebep yaratıp orda canımızı teslim ederiz. Biliyorsunuz köyümüz bunun gibi acı günleri çok yaşamıştır. Hele ki şu dört yıl içinde gencecik delikanlıları toprağa vermedik mi? Bu kardeşler daha otuzuna bile gelmemişti. Azmi mücadele edildi. Yurt içinde ve yurt dışında ama sonunda ecele yenik düştüler. Ölümün, genci-yaşlısı ve zengin-fakiri ayırmadığını (herkes) çok iyi biliriz. O gencecik insanlarında mekânları cennet olsun. Anlatmak istediğim, Bursa da özel bir hastanede vefat eden ablamızın ölümünden tabiî ki oradaki sorumluların ve doktorun ihmali olabilir. Adli mercilerde haklarını arayacaklarına inanıyorum. Sorumlular cezasını elbet çekecektir. Ama yapılan reformlara mal edilmemelidir. Çünkü hatasız kul olmaz. Fehmi Beyin “Sağlık sektöründeki bu devrim geriye doğru devrimdir” sözünü anlamakla güçlük çekiyorum. İnsanların kafasını çok karıştıracak gibi. Nedenmi; Türkiye il sınırları içerisin de, Devlet Hastaneleri, SSK Hastaneleri ve Özel Hastaneler yokmuydu, vardı, demi. Ama ne vardı dağlar kadar birbirlerin arasında fark vardı. Nasıl mı? Benim SSK’lı kardeşim muayeneden sonra istediğim hastaneden ilaç alamıyorum diyerek memur olan yakın akrabası üzerinden veya kendisine eş dost ahbap bularak yeşil kart çıkarttırıp Devlet Hastanelerinde muayene olup, daha sonrada istediği eczaneye giderek ilacını alıp elini kolunu sallayıp evine gitmiştir. Soruyorum tüm Türk vatandaşlarıma ve köylülerime varmı şimdi böyle bir ayrım. Yok demi. Ne oluyor şimdi. İsteyen istediği hastaneye gidiyor. (özel hastaneler dahil) İsteyen istediği eczanede ilacını alıp evine dönüyor. Hastane köşelerinde ilaç sırasını bekleyenleri görüyor muyuz artık hayır. Şimdi bu devrim geriye mi, ileriye mi bir devrimdir. Vatandaş olarak sizler karar verin. Sevgiler-Saygılar derken Merhum Azime Ablamın toprağı bol olsun. Sevenlerin acılarını paylaşıyorum.  ***Maksut KESİCİ*** 30/06/2009 – 09:27***

Maksut KESİCİ


 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1

BUGÜN DOĞANLAR

murat aktoprak

New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI