New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Şavşatta Sel Felaketi 

   
    Artvin’ in Şavşat İlçesinde  meydana gelen  aşırı yağışlar nedeniyle  sel felaketi yaşandı. 2 vatandaşımız öldü, kaybolan 3 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.


Artvin’ in Şavşat İlçesinde meydana gelen sel nedeniyle bölgeye giderek incelemelerde bulunan Vali Yemlihalıoğlu, burada yaptığı açıklamada; ilçeden geçen Tigrat Deresinde DSİ tarafından sel baskınlarına karşı 8-10 metre yüksekliğinde 13 adet bent yapıldığını, bu bentlerden pazar yeri mevkisinde bulunan 2'sinin, bölgede etkili olan yoğun yağış sonucu, 16.30-17.00 saatleri arasında yıkıldığını ve taşkın yaşandığını söyledi. Taşkın sonucu evi yıkılan Lütfiye Acar'ın olay yerinde hayatını kaybettiğini belirten Yemlihalıoğlu, şunları kaydetti;''Yıkılan evde bulunan Acar'ın oğlu Orhan Acar yaralandı. Şavşat Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk tedavisinin ardından bu vatandaşımızı Ardahan Devlet Hastanesi'ne sevk ettik. Sağlık durumu iyi. Ayrıca, pazar yerindeki bir eve ekmek yapmak için giden Özgen Demiral, Dildar Demiral, Selin Demiral ile Mavinur Durmuş adlı vatandaşlarımız sele kapılarak kayboldu. Şu an itibariyle Dildar Demiral adlı vatandaşımızın cesedi ekiplerimizce bulundu. Yakınlarına Allah'tan rahmet diliyorum. İnşallah kaybolan diğer 3 vatandaşımıza da sağ salim ulaşırız.'' dedi.

Artvin sivil savunma, il özel idaresi ve il jandarma ekiplerinin arama kurtarma çalışmalarına devam ettiğini ifade eden Yemlihalıoğlu, konuşmasına şöyle devam etti; ''Ardahan ilinden yardım istedik. Şu an onlar da geldi, çalışmalara katıldı. Erzurum'dan 30 kişilik ekip yola çıktı geliyor. Jandarma Genel Komutanlığının yalnızca doğal afetlerde kullanılmak üzere oluşturmuş olduğu birlikleri var. Onlar da özel askeri uçakla şu an Ankara'dan hareket ederek, Kars'a inecek. Biz gerekli ulaşım imkanlarını sağladık. Gece ilçemizde olacaklar. Temennimiz, kaybolan 3 vatandaşımızın sağ olarak kurtarılmasıdır. Arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor. Geçmiş olsun diyorum. Bu acı örtülmez ama Allah korumuş. Kaymakamımızdan bilgi aldım, sel felaketinin olduğu yerde yarın pazar kurulacakmış. Biz bu felaketi daha büyük yaşayabilirdik. Ölenlerin ailelerine baş sağlığı, yaralılarımıza da geçmiş olsun diliyorum.'' dedi.

Daha sonra sele kapılan ve kendi imkanlarıyla kurtulan Bilginur Dede'yi (45) tedavi gördüğü Şavşat Devlet Hastanesi'nde ziyaret eden Vali Yemlihalıoğlu, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Vali Mustafa Yemlihalıoğlu, sel felaketinde  kaybolan kişilerin  evine giderek ailelerini teselli etti.

Göndere :  MUNİSE ŞENTÜRK |Tarih:16.07.2009 
Bu haber 2280'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

muammer aydın

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI