New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

KLASKUR VEB SİTESİ HEYECANINI MI KAYBEDİYOR 

   

          Hani dernekleri veya birtakım kuruluşları bilirsiniz.Yüzlerce üyesi var ve kimse aidat ödemez.Dolayısıyla bir süre sonra bir bakmışsiniz ki rolantide çalışmaya başlar.

          Bizim aidat derdimiz yok. o bir avantaj. Fakat 1300 ü geçkin üyemiz kayıtlı olmasına rağmen,siteyi ziyaret eden ve yazı yazan 10 veya 15 kişiyi geçmiyor. Oysa 1300 insanın % 10 u aktif olsa 130 insan eder ve bu rakam çok ciddi bir sayı.

          Sevgili dostlar, bize bu olanağı sağlayan SEVGİLİ Hüseyin kardeş ve emekdaşları bizlere dedilerki, (site ile ilgili her türlü yeni ve güzellikler, öneriler eleştiriler ve özeleştirilere açığız.)

          Ya kriz hali bizleri çok etkiledi ve derelerin satışı ile ilgili heyecan nasıl kayboldu ise,aynen öylede siteye olan ilginin azaldığını düşünüyorum. Yaşam sele rağmen, krizlere ve herşeye rağmen devam ediyor. ozaman bu tesbitime katılan dostlarım lütfen sitemizi yanlız bırakmayın.

          Örneğin hepimiz yurdun dört tarafındayız. çevremizde kayda değer,enterasan veya haber değeri olan güzellikleri paylaşmakla başlayabiliriz.Ve bu haberi başka kaynak yerine benim bir dostumdan veya köylümden öğrenmem bana ayri bir gurur verir. 

          Saygı ve sevgilerimle...

Göndere :  Fehmi taban |Tarih:15.09.2009 
Bu haber 2395'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

Hasan Kardeşime

                Yorumun ve düşüncelerin mükemmel. Senin anlattıkların Türkiye gerçeği. Şunu bilmek lazim ki,fikren giydiğimiz elbise beden ölçüsü,% 80 ni ile uyuşmuyor. Bizim memleketimizde posta,güneş, sabah ve akşam gazetelerin günlük tirajları 500 bini geçiyorsa ciddi gazeteler 10 binlerde kalıyorsa bu ülkemizin son durumunu gösteriyor.

                Lanet olsun ki bu işlerde jubile de yok. Mecburuz kendi doğrularımızla ayakta kalmaya. Kal sağlıcakla...
Fehmi taban


klaskurlu olmak/olabilmek, bir kültür sorunu
Fehmi kardeş çok doğru söylüyorsun. Şahsen ben de yaklaşık 3-4 aydır siteyi ziyaret etmiyorum. Bu durum benim kişisel, siyasal, felsefi, vb. nedenlerimden kaynaklanıyor. Oysa her fırsatta, klaskurlu bir vatandaş olduğumu vurgulamaktan özel haz duymama rağmen, sitede yayımlanan yazıların niteliğine baktığımda, daha fazla bu tür yazıları görmemek için, mümkün olduğunca vaktimi daha verimli olabileceğim toplumsal mücadele ile ilgili sitelere yoğunlaşıyorum. Benzer endişelerimi, yine yaklaşık 1 yıl kadar önce site yöneticisi arkadaşla da paylaşmıştım. Fakat site yöneticisi arkadaşı da fazla eleştirmeye dilim varmıyor, ne yazik ki eldeki malzeme bu, ve bu malzemeden de ancak bu kadar ürün çıkar.
Sitemiz ile ilgili eleştirilerimi yaptığımda, bir an kendi kendime şunu da sormadan edemedim. Hasan, sen de kim oluyorsun ki siteyi de kendine benzetmeye kalkıyorsun, böyle bir hakkın yok. Bırak insanlar nelerle mutlu oluyorlarsa onlarla mutlu olmaya çalışsınlar. Birkaç örnek vermem gerekirse; bende bazen siteye haksızlık yaptığımı, klaskurla alakası olmayan, örn. emekçilerin Kadıköyde yaptıkları muazzam mitingin haberini, Arif TURANLI'nın ölüm yıldönümünde, gelecek kuşaklara bir miras birakmak, unutturmamak adına, yaşamı ve mücadelesi ile ilgili, ve benzer emekçileri ilgilendiren haberleri zaman zaman siteye gönderdim, ve hepsi de yayımlandı. Fakat sonradan sitede yazılan yazıları ve yorumları okudukça, benim ne kadar da aykırı şeyler yazdığımı, oysa (sitede yazılan yazılar genele şamil gibi düşünüldüğünden) bu sitede bu tür şeyler yerine, neyine gerek senin emek mücadelesi, emekçiler, barajlar, çevre kirliliği vd. oysa, halk en çok neye itibar ediyorsa (halkın gerçek gündemlerini unutturmak, üstünü örtmek, uyutmak için egemenlerin sıkça kullandıkları türden, türban, bayram, kandil, zekat, ahiret, cennet, cehennem, günah, sevap, gibi) sende aynı telden çalsan olmaz mı diye düşündüm, ve sonunda, bu konularda da fazla kültürlü olmadığım ve kendimi yetkin bulmadığım için, bir süre siteden uzak kalmaya karar verdim.
Site yöneticisi arkadaşın, bayram mesajından sonra, hele bir bakayım bakalım bizim köyün sitesi ne alemde diye baktığımda, senin geçen hafta ve 15 eylülde yazdığın sitemin üzerine birşeyler yazmayı boynumun borcu bildim. Çünkü bir önceki eleştirel yazında da, gündeme dair önemli birşeyler söylemeye çalıştığını farkettim. Aslında o bahsettiğim yazına yorum yazmayı düşünüyordüm. Güzel bir soru sormuşsun, ne oluyor arkadaş, devlet bazı açılımlar yapmayı gündeme getirdi, sevgili klaskurlu kardeşlerim bu konuda neler düşünüyorlar, diye sorular sormuşsun. Fakat ne hazindir ki, böylesi önemli konularda, devleti oluşturan her birey düşüncesini özgürce açıklaması, artılarını, eksilerini, getirisini, götürüsünü, eksik yanları varsa bunları ortaya koyması gerekirken, hemen, devletin genlerimize enjekte ettiği savunma hücreleri harekete geçiyor ve, hoop neeoooluuyooor bölünüyörmuyuz yoksa diye, hezeyanlara kapılıyor ve bırak bu konuda tartışabilmeyi, konuşma bile konuşamıyoruz, ve bizim yerimize, ABD konuşuyor, AB konuşuyor, Putin konuşuyor, velhasıl konuşuyor ama ne yazık ki biz kendi sorunumuzu tartışabilmekten bile aciz bir toplum olmuşuz, çünkü maazallah bunları konuşmaya başlarsak, ülke bakarsın hıyar gibi ikiye ayrılmış, onun için bırak bizim sorunlarımızı başkaları tartışsın ama, biz haşa ağzımıza bu tür zehirli kelimeleri almayalım, haşa ya bölünürüz, yada şeytan çarpar, belki de bu yüzden cehenneme bile gidebilirizm.
Aslında, yazılacak o kadar çok şey varki, ama ne yazık ki yukarıda da belirttiğim gibi, halk (herhalde benim algıladığım) başka şeylerle ilgilenmek, suni gündemlerle mutlu olmak, deve kuşu gibi başını kuma gömmek, korkulu rüya görmek istemiyor, onun için, ya onların anlayacağı dilden dinden, imandan, zekattan, fitreden, türbandan, bunlar tatmin etmediyse, diğer uyutma araçlarından, futboldan, günlük magazin haberlerinden bahsetmek herhalde daha evla gibi görünüyor, bu işlerden de fazla anlamadığımızdan, kişisel düşüncem, bırak halkımız neyle oyalanmak istiyorsa, neyle uyutulmak istiyorsa, onlarla oyalansın, ama bizleri de bu günaha alet etmesinler. Biraz uzun oldu, farkındayım, başınızı ağrıttıysam affola. Sevgiler, selamlar.
Hasan TURANLI
Hasan TURANLI


 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI