New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Densiz Alman "Türklerden Ancak Manav Olur" Dedi   Densiz Alman "Türklerden Ancak Manav Olur" Dedi 


Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Yönetim Kurulu üyesi Thilo Sarrazin, göçmenlere yönelik aşağılayıcı açıklamalarıyla ırkçı ve aşırı sağcı parti NPD’yi bile geçti.

Berlin’de uzun yıllar SPD ile Sol Parti arasındaki koalisyon hükümeti döneminde Maliye Senatörlüğü de yapan Thilo Sarrazin, başkentte yaşayan Türklere ve diğer yabancılara açıkça hakaret etti. Sarrazin, Berlin Duvarı’nın yıkılmasının 20’inci yıl dönümü nedeniyle yayımlanan “Lettre International” adlı kültür dergisine yaptığı ve Almanya’daki farklı gazetelerin de dün alıntı yaptıkları röportajında, “Yanlış politikalardan dolayı sayıları artan bu kentteki Türk ve Arapların büyük çoğunluğunun manavlıktan başka üretim işlevi yok” dedi.

Eğitimsizler gelmesin

Yüksek eğitimlilerin dışında Almanya’ya yabancıların gelmesine ve göçmenlere sosyal yardım verilmesine de karşı çıkan Sarrazin, Türk gençlerinin kültürlerinden dolayı kadın öğretmenlerini dinlemediklerini öne sürerek, bunu skandal olarak niteledi.

Başörtülü kızlar üretiyorlar

“Devletten geçinen, bu devlete karşı çıkan, çocuklarının meslekleri için yeterince ilgilenmeyen ve sürekli başörtülü yeni küçük kızlar üretenleri kabul etmek zorunda değilim” ifadesini kullanan Sarrazin, Türklerin fazla doğum oranıyla Alman nüfusu geçmeyi denediklerini ileri sürdü. Sarrazin, alaycı bir üslupla “Eğer Almanlardan IQ olarak yüzde 15 daha zeki olan doğu Avrupalı Yahudiler olsaydı bu hoşuma bile giderdi” diyerek ırkçılık yaptı.

Başka yere gitsinler

“Buraya bir katkısı olan ve bir yere ulaşmak isteyen herkes hoş gelmiştir. Diğerleri başka yere gitsin” diyen Sarrazin, Berlin’in hiçbir zaman Berlinliler tarafından kurtarılamayacağını, eğitim gören insanların kuşaktan kuşağa “aptallaştığı”, Berlin’in, 1950’lı yıllarda New York’ta olduğu gibi entelektüel kesimin ithal edilmesine ihtiyaç duyduğunu savundu.

Merkez Bankası tepki gösterdi

ALMAN Merkez Bankası ise Sarrazin’in bu açıklamalarına tepki göstererek ‘ayrımcılık’ olarak nitelendirdi. Bild gazetesi, ‘Sarrazin Berlinli Türklere hakaret etti’ başlığıyla Berliner Kurier de haberi “Sarrazin Berlinlileri aptal olarak görüyor” başlıyla verdi. 02.10.2009 haberler.com
MUNİSE ŞENTÜRK

Göndere :  MUNİSE ŞENTÜRK |Tarih:02.10.2009 
Bu haber 2485'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 


üzülerek alman şerefzize katılıyorum munise yeğenim
NECİP KARA


 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI