New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

   Yorum yazmak için üye girişi yapınız...

REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Not : Okuduğunuz haberle ilgili yorumları Yorum Ekle butonunu kullanarak yazınız.

Klaskur hepimizin bir parçası 

    Arkadaşlar hepinize sağlık ve iyi dileklerimle merhaba.

    Deremiz için planlanan bu HES denen karabasandan en az dört proje var. Birinci HES'i yedik ama yutmuş değiliz. İkinci projede ise, suyu Atanoğlu köyünden alıp dört kilometre boru ile Aralık köyü sınırları içine, Avcumtoğlu'ların yani Habip beyin evinin önündeki santrala bağlayacaklar. İşin özü şu, Karagöl'den sonra dereyi borularla tünellere hapsedilecekler.

    Proje 49 yıllığına "Suyun kullanım hakkı" projesidir ve yalnızca dere ile sınırlı değildir. Mahalle aralarında akan küçük kollar da bu projenin içindedir.

    Bildiğiniz gibi Aralık köyü projeye karşı durmuş olmasına rağmen Atanoğlu köylüleri projeyi desteklemiştir. Bununla kalmayıp, yapımcı firmanın yanında yer alarak bize karşı onlara fedailik yapmışlardır. Firmanın ÇED raporu alması için destek vermişlerdir. Bu firma yarın olmayacak ama biz her zaman birlikte yaşamak zorundayız. Kişisel hiç bir menfaat bizim bir arada yaşamamıza zarar vermemelidir. 

    Aralık köyü muhtarından son aldığım habere göre, firma santralı Atanoğlu köyüne alacakmış. Yani Aralık köyü ile ilişkisi olmayacakmış. Hiç farketmez biz yine karşı çıkacağız. Mahkeme dileriz ki lehimize karar verir ama vermese bile ne pahasına olursa olsun yaptırmamak için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Bu dere, bu vadi birilerinin para kazanması için asla gözden çıkarılamaz. Eğer buna göz yumarsak yarın gözümüz kör olur ve birbirimizi göremeyiz.

    Çok uzattım bağışlayın. Son olarak bir not daha düşeyim. Köye yakın zamanda TAPU ve KADASTRO gelecek. Söylentilere göre arazilerimizin bir bölümü tapu kapsamına alınmayacak. Bu konuda ne gibi haklarımızın olduğunu bilenler haberleşerek otak tutum  belirleyelim.

    Hepinize selam ederim.

Göndere :  Şenol Taban |Tarih:05.12.2010 
Bu haber 2166'kez okundu

Bu alana Reklam verebilirsiniz....

  Yorum Ekle 

 

OLUMSUZ YORUMDA BULUNMAK

                Ben Şenol beyin fikirlerine katılmıyorum diye olumsuz yorum yapanlar da olabilir. Lütfen o şahıslar çıksın ortaya.Çünkü bizim çocukların bilmeye hakkı var,Tarih bir gün köyüne,tabiatına ve derelerine sahip çıkmayan insanları yazacak.

                olumsuz fikirde bir fikirdir.Amma mertçe güreşmek lazim.karşı çıkıyormuş gibi gösterip el altından gizli pazarlık bizim duruşumuz değil. Kısa vadeli çıkarlar Klaskurluların harcı olmamalı.
Fehmi taban


 

 

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1

BUGÜN DOĞANLAR

murat aktoprak

New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI