Köylerimiz

   Klaskür, Artvin ili Borçka ilçesine bağlı Aralık(Aşağı Klaskür) ve Atanoğlu(Yukarı Klaskür)  olmak üzere iki köyden oluşmaktadır. Borçka ilçesinden yola çıktığımız zaman önce aşağı klaskür karşımıza çıkar daha sonra da yukarı klaskür.      
Köyümüzün başlıca geçim kaynakları ; Türizm, Tarım, Fındık , Arıcılık ve Çaycılık.
Mahalleler(Atanoğlu Köyü)
Khvesavr (çakmakçılar mahalesi)
Zikvavr (düz mahalle)
Tetriyet (merkez mahallesi)
Nazvi kedi
Gorgavl  (orta mahalle)
Thilvandeğiket (yüksek mahalle) 

Mahalleler(Aralık Köyü)
Nişiyet
Makliyet
Gvaramet
Kozir
Vakesopeli (Düzmahalle)
Kuruseynoğlu
Çitavri

Calaboğlu
Napaşvan 

Coğrafi Yapı
Topraklarının büyük bir bölümünü sarp ve geçit vermeyen dağlar kaplamıştır. Dağlar, çoğu yerde geniş vadi oluşumların olanak vermeyecek şekilde yüksektir. Söz konusu özellik tarıma elverişli toprakların geniş alanlara yayılmasını da engellemiştir. Köyde ovalık alan bulunmamaktadır. Dağ ve tepeleri ayıran derin vadiler, debi ve rejimi yüksek olan akarsu yataklarını oluşturur

Bitki Örtüsü
Bitki örtüsünü ağaçlar ve meralar teşkil eder. Meralar daha çok vadi tabanlarındadır. Dağların vadiye bakan yamaçları Ladin, köknar, çam ağaçlarının oluşturduğu “orman denizi” ile süslenmiştir. Yüksek kesimlerde ise bu ağaçlara meşe, kestane, kızılağaç gibi yapraklılar karışır. Orman gülleri, orman altı bitkileri ve eğreltiler ormanlık alanlarda dikkatı çeker. Tarıma elverişli arazinin az olması, ormanların tahribine neden olmuştur. Yöre ormanlarının çevre ve yurt ekonomisine katkısı büyüktür.
İklim
Rakım farklılığından kaynaklanan ılıman, sert ve Doğu Karadeniz iklimi özelliklerine rastlanılmaktadır.
Nasıl Gidilir
Karayolu : Artvin’e karayolu ile Türkiye’nin her yerinden ulaşım mümkündür.
Otogar Tel : +90 (466) 5114949