New Page 1

Resim Yolla | Haber Yolla | Fıkra Yolla |     Önemli Sima Ekle                                                                      Turkish English   Gürcüce  

 
New Page 1
Köylerimiz
Soylar(Sulaleler)
Mutfağımız
Yöresel Müzikler
Üye Listesi
Turizm
Haberler
Önemli Simalar
Dost Siteler
İlçemiz
İlimiz
Gürcüce
İletişim

Eğlence

Sohbet
Şiirler
Fıkralar
Ata Sözleri
Bayram Mesajları
Yeni Yıl Mesajları
Bilgi Köşesi
Dini Bilgiler

Forumdan

    
Ad Soyad  :  Maksut KESİCİ
Sulale  : Çvikoğlu
Doğum Tarihi  :  12. 10. 1973
Cinsiyet  :  Erkek
Yaşadığınız İl  :  BURSA
Eğitim Durumu  :  Lisans
Meslek   Kamu Sektörü
Öz Geçmişiniz  :    ÖZ GEÇMİŞİM VE HAYATIMIN HİKAYESİ
Çvikoğlu Paşali KESİCİ’den olma Çağaloğlu Şehriye KESİCİ (ÖZDER)’den doğma Maksut KESİCİ 12/10/1973 yılında dünyaya merhaba demiştir. Rahmi-Saffet-Figen ve Havva olmak üzere 5 kardeşiz. Ben deniz… dünyaya geldiğimde anladığım kadarıyla biraz kadersiz gelmişim. Çünkü, Anne-Babam ve çevremdekilerin söylentilere göre 2-3 yaşlarında çocuk felci geçirmişim. O zamanın şartlarında; Borçka, Artvin derken Erzurum’a kadar gitmişim. Orda ki doktorların tüm müdahalelere rağmen sol ayağımdan özürlü kalmışım. Kader işte yaşamaya devam.
İlköğrenimi, Aralık Köyü İlköğretim Okulunda 1980 yılında başlayıp 1985 yılında mezun oldum.
Mezun olduğum dönemdeki arkadaşların Adı Soyadı sınıf numara sırasına göre; 1-Fatma AYDIN, 3-Ruhsat ÖZEN, 4-Tarkan Koray ACAR, 5-Sevgi CAN, 7-Ahmet CAN, 10-Metin ÖZBEK, 13-Yaşar TOPÇU, 45-Meryem ŞAHİN, 46-Yaşar TURANLI, 48-Yüksel CAN, 53-Esin YILDIZ, 54-Haşim ÖZDEMİR, 59-Aysel TURANLI, 60-Sevim DURGUN, 70-Hızır TURANLI, 73-Hacı Ömer Murat KESKİN (merhum), 80-Sevgi TURANLI, 82-Ercan GÜL, 86-Esma ÇELİK, 87-Özlem YAPICI, 88-Fatma DURGUN, 212-Metin KESKİN, 215-Hüseyin ADAŞ, 216-Maksut KESİCİ, 217-Şerif ÖNEN, 218-Mehmet KESİM (Ecevit), 220-Mustafa ÇELİK, 224-Saadet TURANLI, 227-Sevim ENGİN, 230-Uğur YILDIZ, 233-Hacer YILDIZ, 234-Mehmet Ali YILDIZ, 242-Ayhan KESKİN (isim ve numaradan yanlışlığım ve unuttuklarım varsa beni bağışlasınlar)
Bir yıl ara verdikten sonra, Ambarlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdürlüğü (A.Y.İ.B.O) sınavlarına katıldım ve kazandım. 1986 Eylül ayında ortaöğretime başlayıp, 1988-1989 Eğitim öğretim yılında A.Y.İ.B.O’dan mezun oldum. 1989-90 yılında Borçka Ticaret Meslek Lisesine kaydoldum. 90-91 yılında Ticaret Lisesinde, Bankacılık ve Muhasebe Bölümü vardı. Ben muhasebe bölümünü tercih ettim. Daha sonra 91-92 Yıllarında Mesleki gereği staj görmem gerekiyordu. Stajyerliğimi Borçka Orman İşletme Müdürlüğünde yaptım. Bizim zamanımızda 2 yıl süresince haftanın 2 günü okul 3 günü stajerlikte geçiyordu. 1991-1992 Eğitim öğretim Yılında Liseyi bitirdim. İşte esas hayat mücadelesi bundan sonra başlıyordu. Liseyi bitirdikten sonra Üniversite sınavlarına katıldım fakat başarılı olamadım. Çünkü yukarıda da belirttiğim gibi haftanın 2 günü okul 3 günü stajyerlik derken ÖSS’yi kazanamadım. Ama içimde daima uhde kaldı.
1992-1997 Yıllarında memleketimde kaldığım sure içerisinde köyde ailemle tarım işlerle uğraştım. Fakat ben yine yerimde rahat durmuyordum. İlla belli bir yerlere gelme hayaliyle yaşadım ve yaşıyorum... 1995 yılında Artvin Ağaçlandırma Başmühendisliğine bağlı olarak köyümüzdeki Karagöl fidanlığında mevsimlik işçi olarak 2 yıl çalıştım. (Toplam 8 ay) Orman İş Sendika Temsilcilik Başkanlığına aday olmayı düşündüm. Fakat orda ki çalışan arkadaşlardan belli bir destek alamadığımdan dolayı takip eden yılda (1997) bir daha orda çalışmayı düşünmedim.
İlk kez 17 Mart 1997 Yılında memleketimden ayrıldım. İlk durağım Bursa’daki Dayım Yusuf ÖZDER’in evi oldu. Daha sonra buradaki eş dost akraba ziyaretlerini gerçekleştirdikten sonra, İstanbul ve İzmit’teki eş dost akrabaları ziyaret ettim. Gördüğünüz gibi belli bir yerde kendimi park etmem gerekiyordu. Bu kadar yerleri gezdikten sonra başta İstanbul’dan beklediğim ilgiyi göremediğimden… Bursa’da kalmayı tercih ettim. Bursa’da çeşitli firmalara iş başvurusu yaptığım halde bir türlü işe giremiyordum. Kendi adıma çok zor günleri geçirdim. Hayat işte, durmak yok yola devam dedim. Taaa 97 yılın başında.
1997 Yılı Haziran ayında Bilgisayar kursu İşletmenlik bölümüne (Dos, Donanım, Word ve Excel) kursuna başladım. Altı aylık (haftada 3 kere–3 Saat) eğitim almaya başladım. Bu arada da özel sektörde bir iş buldum. Ön Muhasebeci olarak 1997 Temmuz ve 1998 Ağustos ayları arasında çalıştım. Bu iş yerinde istediğimi bulamadığımdan dolayı ayrıldım. 1998 Eylül ayında Bursa Devlet Hastanesi (Özel Sektöründe) Maaş Mutemetliğinde işe başladım. Hastanede çalışmaya devam ederken 2001 Haziran ayında Maliye Bakanlığı’nın açmış olduğu sınavlarına girdim. Yazılı ve Sözlü sınavlarını kazandım. Tayinim için en az üç il yazmamı istediler. Başta Bursa olmak üzere, Çanakkale, Balıkesir derken Bursa’da kalmayı başardım. Halen, Bursa Defterdarlık Saymanlık Müdürlüğünde çalışmaktayım. 
Kadrolu işe girdikten sonra, yıllar sonra tekrar ÖSS sınavlarına katılarak 2002 yılında 2 Yıllık Eskişehir Anadolu Üniversitesi Muhasebe Bölümüne yazıldım. 2005 Yılında 2 yıllık Diplomamı aldım. Hızımı kesmedim yatay geçiş yaparak 2007 yılında İşletme Bölümü 4 yıllığına yazıldım. Şuanda aynı zamanda 4.sınıf örencisiyim. Allah’ın izniyle içimdeki emellerime ulaşmak üzereyim. (07/09/2009 Tarihinde Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldum. 02/10/2009 tarihinde benim için çok değerli olan diplomamı aldım.)
2004 Ekim ayı ilk haftasında nişanlandım. 2004 Aralık ayın son haftasında da Bursa’da düğün yaparak evlendim. Leylifer ve Sühendan adında 2 kız çocuğum var.
Sevgi değerli memleketimin güzel insanları gördüğünüz gibi hayat hiçte kolay değilmiş. Belki haklı olarak bana, bu kadar azimden sonra en büyük hayalin nedir diye sorarsanız. En büyük hayalim halkın vekili olarak Millet Vekili seçilmektir. Bu nasıl olacak derseniz, işte başta söylediğim gibi bu bir hayalden ibarettir. Günün birinde Milli Piyango ve Sayısal Loto çıktığında takip eden dönemde herhangi bir partiden Millet Vekili Adayı olmayı çok arzuluyorum. Allah bir gün bu emellerime de kavuşturur inşallah. Benim doğamda insanlara çok değer verdiğimden dolayı insanlara yardım ve hizmet etmeyi çok seviyorum. Başta köylüm ve memleketimin insanlarından gurur duyuyorum. Genç nesillere sesleniyorum; Bugüne ümitsiz bakmayın yarına umutlu bakın. Daima azimli olun. Emellerinize ulaştığınız zaman, ne oldum dememeli ne olacağım demeli. 16/05/2009 – 22:09
Üyemiz 2764'kez Görüntülendi.... Ve 52'kez sitemize giriş yaptı(06/10/2008 tarihinden itibaren)...

 

 

©2006 Web-master: Klaskur Bilişim

 

ANKET

Anketler

Son Eklenen Ürünler
MAİL GRUBU

* Eski üyeler otomatik olarak mail grubuna dahil edildi

Arkadaşlarınızı , hemşerilerimizi ve klaskurluları sitemize davet edin...


ÜYE GİRİŞ

New Page 1
New Page 1
Toplam : 1262 üye
En son üye

Tekin Tufan Mir

Bugünkü Ziyaretçiler

New Page 1
New Page 1

SPONSORLARIMIZ

              Desteklerinizle sitemiz daha da büyüyecek...

Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

 

KAN BANKASI